Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61310.85
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3352.83
2.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.63
7.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $402.9
-0.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

MetaDerby, Ödüllü Gear NFT Etkinliği Düzenliyor!

Etkinlik kapsamında, sosyal medyada paylaşım yapan kullanıcılar ödül kazanacak.

Clock
Paylaş
MetaDerby, Ödüllü Gear NFT Etkinliği Düzenliyor!

Play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu olan MetaDerby, yeni bir etkinlik ile kullanıcıların karşısına geçti.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan platform, beta sürümü ile birlikte sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Beta sürümü süresince sürekli olarak platform güncellemeleri gerçekleştiren MetaDerby, kısa süre önce de Gear Tickets satışını tamamladı. Gear Tickets satışları ile birlikte, oyun daha da gelişerek oyunseverlerin hizmetine sunulmuş oldu.

21 Eylül 2022 tarihinde NFT pazar yeri Kalao’da satışa sunulan 1600 adet Gear Ticket’ın tamamı satılmış durumda. Gear’larını alan kullanıcılar, kısa bir süre sonra bu teçhizatlarını, NFT’leri için kullanmaya başladılar.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu kapsamda da MetaDerby, başarılı geçen Gear lansmanına özel yeni bir etkinliğin başladığını açıkladı. Böylece, Gear’ları ile birlikte yarış görüntülerini sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşan kullanıcılar, Gear Fragment ödülü kazanabilecekler.

Ödül İçin Yapılması Gerekenler

Kullanıcıların, belirtilen ödülü alabilmek için, yarışa ait ekran görüntüleri veya video kayıtlarını Twitter’da paylaşması gerekiyor. Gear NFT’lerini takarak birincilik anlarını paylaşan kullanıcılar ödül almak için hak kazanacak.

Yarışların Twitter’da Paylaşılması ve Ödüller

3-10 Ekim 2022 tarihleri arasında, ilgili ekran kayıtlarını alan kullanıcılar, @metaderby etiketi ile Twitter’da bir paylaşım yapmalı, 3 arkadaşını etiketlemeli ve #GearNFT hashtag’ini kullanmalı. Gönderi paylaşan tüm kullanıcılar 10.000 Gear Fragments almaya hak kazanacak. Ayrıca rastgele seçilen 3 paylaşım, 100.000 Gear Fragments kazanacak.

Gear Fragments Nedir?

Gear sisteminin bir dayanıklılık özelliği bulunuyor. Bu kapsamda, her yarıştan sonra aşınıp yıpranan Gear’ların gücü %100’den %0’a kadar düşebiliyor. Eğer, Gear’ınızın aşınması %0’a ulaşırsa artık kullanılamayacak hale gelmiş olacak.

Bu durumda kullanıcı, Gear’ı yeniden kullanmak isterse, Gear Fragments aracılığıyla onarım işlemi yapmak zorunda kalacak. Bir Gear’ın aşınma yüzdesi sıfıra ne kadar yakınsa, bu Gear’ınızı onarmak için o kadar fazla Gear Fragments’e ihtiyacınız olacak.

Kullanıcılar, onarım işlemi için gerekli olan Gear Fragments’i, MetaDerby sosyal medya kampanyaları veya airdroplar aracılığı ile elde edebilecekler.

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu ve bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu diyebiliriz.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkezsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin, bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar