Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67874
1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3501.9
0.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.08
9.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.1
0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ölüm Yarışı modunda, yarışı kazananlar büyük ödül alacakken, kaybedenlerin atı yanacak.

Clock
Paylaş
MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu MetaDerby, kısa süre önce yaptığı açıklama ile yeni oyun modlarını duyurmuştu.

728×90 muhabbit - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!300x250 muhabbit - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Bilindiği üzere Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan platform, kısa süre önce beta sürümü ile birlikte sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Beta sürümü süresince sürekli olarak platform güncellemeleri gerçekleştiren MetaDerby kısa süre önce de platforma katkı sağlayacak çalışma arkadaşları aradığını duyurdu. Ardından, yapılan yeni bir duyuru ile platform üzerinde oyuncuları heyecanlandıran yeni özelliğin geldiği açıklandı.

Yeni oyun modu ile birlikte, yüksek riskli, yüksek ödüllü “Ölüm Yarışı Modu“nda, kazananlar büyük ödüller ve büyük zafer kazanmaya hak kazanırken, kaybedenlerin atları yanacak.

metaderby01 1200x419 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Her yarışta en az 2 en fazla 12 at birbiriyle yarışmak için bir araya gelecek. Ölüm yarışına sadece gerçek oyuncular katılacak yani oyunda herhangi bir bot olmayacak.

metaderby02 923x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ama şans eseri, atınız Ölüm Yarışı Modunda kaybederse ve Yarış Atı NFT’niz yanarsa, yeni bir “Gizemli Kutu” satın almak için %5 kupon hakkı elde edebileceksiniz. Ancak burada bir hatırlatma yapmak gerekiyor, Ölüm Yarışı’nın tehlikelerine ve kayıplarına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü kayıp durumunda atınız yanacağı için yarışa girmek biraz da cesaret gerektiriyor.

Ölüm Yarışı Modu Rehberi

Platform üzerinde yeni başlayan Ölüm Yarışı Modu’na katılabilmek için öncelikle şu adrese giderek platforma giriş yapmanız gerekiyor.

metaderby03 1200x390 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ardından MetaMask cüzdanınızı platforma bağlamanız gerekiyor.

metaderby04 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ardından Ölüm Yarışı için atınızı seçmek üzere üst menüde yer alan giriş kapılarının üzerindeki “SEÇ” butonuna basmanız gerekiyor.

metaderby05 828x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Bu aşamadan sonra sahibi olduğunuz atları seçmeniz gerekiyor. Tek bir atınız varsa direkt onu seçebilirsiniz.

metaderby06 725x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Seçiminizi onayladıktan sonra bir “UYARI!” ile karşılaşacaksınız. Bu uyarı, yarış atı NFT’nizin yanma ihtimalinin bulunduğunu size hatırlatacak.

metaderby07 646x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Uyarı ekranına onay verdikten sonra yarışın başlamasını bekleyin.

Yarışınız başladı ve kıyasıya bir mücadele verildi.

metaderby08 1152x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Diyelim ki sizin atınız yarışı kazandı. Bu durumda şanslısınız çünkü atınız yanmaktan da kurtulmuş oldu.

metaderby09 1143x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Kazandığınız için ciddi oranda bir ödülün de sahibi oldunuz. Bir uyarı daha yapmak gerekirse, Ölüm Yarışı Modunda kazandıktan sonra tekrar yarışmak için Yarış Atı NFT’nizi Ölüm Yarışı sözleşmesinden geri almanız gerekiyor.

metaderby10 875x600 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Bu ekranı gördüğünüzde ‘GERİ AL’ı tıklayın.

metaderby11 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ölüm Yarışı Modu Ayrıntıları

Ölüm Yarışı sayfasının üst kısmındaki sekmelerde yer alan başlıktaki geri sayım bilgilerini kontrol etmeyi unutmayın.

metaderby12 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Çünkü bir sonraki yarış başlangıcından itibaren 5 dakika içinde kayıt yaptırmaya çalışmanız bir hatayla karşılaşacağınız anlamına geliyor.

metaderby13 - MetaDerby Ölüm Yarışı Modu Başladı!

Ölüm Yarışı Modu, 29 Haziran’dan itibaren yalnızca LFGLoot sahiplerine açık olacak. Ölüm Yarışı Modu’nun herkese açık lansman tarihi duyurusunun yakın zaman içinde yapılması bekleniyor. Bir kullanıcının Ölüm Yarışına katılımı onaylandıktan sonra, at Ölüm Yarışı sözleşmesine aktarılacak. Bu aktarılmadan sonra atınız herhangi bir Açık Yarışlara katılamaz veya satılamaz durumda oluyor.

Ölüm Yarışı’nı kazandıktan sonra, oyuncuların atlarını pazarda satmadan veya Açık Yarışlara katmadan önce Ölüm Yarışı sözleşmesinden manuel olarak geri almaları gerekir.

Bir Ölüm Yarışına yalnızca bir at katıldığınızda, belirlenen geri sayım sayacı dolduğu anda, o at otomatik olarak bir sonraki Ölüm Yarışına girecektir. Bir yarışı kaybetmek, Racehorse NFT’nizi kaybetmek anlamına gelir. Hem de sonsuza dek. Yani ölecek.

Ölüm Yarışları her 30 dakikada bir gerçekleşecek. Kayıt sadece her Ölüm Yarışından önceki ilk 25 dakika içinde mümkün olacak ve yarışın başlamasına kadar olan 5 dakika boyunca kapalı olacak.

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu. Bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu olmakta.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkeziyetsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar