Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66613.99
4.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3494.76
2.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.19
4.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589.1
3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

MetaMask, Bitcoin desteği eklemeyi planlıyor

Clock
Paylaş
MetaMask, Bitcoin desteği eklemeyi planlıyor

MetaMask, önümüzdeki ay Bitcoin desteği eklemeyi planlıyor. Ancak bu planlar kesin olmamakla birlikte, MetaMask kullanıcılarının yakında Bitcoin işlemleri yapabilmesi olası.

MetaMask, zaten Ethereum ekosisteminin ötesine geçme adımları atmıştı. Snaps adı verilen ve JavaScript tabanlı bir uygulama olan bu entegrasyon, cüzdanın çeşitli blok zincir ağlarını desteklemesini sağladı. Bitcoin desteğinin eklenmesi, MetaMask kullanıcılarının sayısız Bitcoin işlemi gerçekleştirmesine olanak tanıyacaktır ve platformun kullanımını önemli ölçüde artıracaktır.

728×90 muhabbit - MetaMask, Bitcoin desteği eklemeyi planlıyor300x250 muhabbit - MetaMask, Bitcoin desteği eklemeyi planlıyor

Metamask’in desteklediği ağlar

MetaMask şu an Ethereum, Ethereum Layer 2 ağları ve EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu ağlar olan Avalanche, Polygon, Optimism ve Arbitrum gibi birçok ağı destekliyor. Eylül 2023’te tanıtılan Snaps ile MetaMask, bu ağların ötesine geçerek daha geniş bir kullanıcı tabanına hitap etmeye başladı. Ağustos 2023’te 22 milyon indirme sayısına ulaşarak en popüler cüzdanlardan biri haline geldi.

MetaMask, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla çeşitli yeni özellikler ekledi. Blockaid tabanlı güvenlik uyarıları, Ethereum doğrulayıcı staking ve airdrop’lara ve NFT taleplerine uygunluk gibi özellikler bunlardan bazıları. Bu yenilikler kullanıcıların daha güvenli ve kontrollü bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Regülasyon Sorunları

MetaMask’ın ana geliştiricisi Consensys, ParaFi sermayesi liderliğindeki D Serisi finansmandan 450 milyon dolar topladı ve Mart 2022’de 7 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki çelişkili tutumuna karşı nisan ayı sonunda SEC’ye dava açtı. Aynı zamanda SEC, bir Wells bildirimi yayınlayarak düzenleyici eylem niyetini belirtmişti.

Bitcoin, CMC verilerine göre şu an 69,652 dolardan işlem görüyor. The Block‘un veri kontrol paneli, Bitcoin ağının nisan ayında 14,48 milyon işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bu durum Bitcoin’in ne kadar yoğun kullanıldığının ve MetaMask’a eklendiğinde ne kadar büyük bir etki yaratabileceğinin bir göstergesi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar