Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65533.95
2.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3128.93
5.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.05
10.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.4
2.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

MetaMask Kurumsal, DAO’lar ve DeFi için Dört Farklı Platform Ekliyor!

Şimdi kurumsal entegrasyonlarıyla; bankalar, şirketler ve DAO’lar gibi kuruluşların kripto varlık fonlarını yönetmesine yardımcı olacak.

Clock
Paylaş
MetaMask Kurumsal, DAO’lar ve DeFi için Dört Farklı Platform Ekliyor!

Blockchain yazılım şirketi ConsenSys‘in geliştirdiği kripto para cüzdanı MetaMask’in kurumsal versiyonu, artık saklama ve güvenliğe odaklanan dört entegre platform Gnosis Safe, Hex Trust, Parfin ve GK8 için kullanılabilir.

728×90 muhabbit - MetaMask Kurumsal, DAO'lar ve DeFi için Dört Farklı Platform Ekliyor!300x250 muhabbit - MetaMask Kurumsal, DAO'lar ve DeFi için Dört Farklı Platform Ekliyor!

MetaMask; aylık 30 milyon kullanıcıya sahip ve Ethereum işlemleri ya da NFT satın alımları için en yaygın kullanılan bireysel çapta“sıcak cüzdan” olarak biliniyor. MetaMask Kurumsal (MMI) versiyonu ise Aralık 2020’de piyasaya sürüldü. Şimdi yeni kurumsal entegrasyonlarıyla; bankalar, şirketler ve DAO’lar gibi kuruluşların kripto varlık fonlarını yönetmesine yardımcı olacak.

MetaMask ile ilgili daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur? öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

DAO’lar ve DeFi için Eklenen Dört Platform

Gnosis safe‘den bahsedecek olursak; halihazırda Uniswap gibi DeFi platformları tarafından çoklu imza (multi-sig) özelliklerini etkinleştirmek için kullanılıyor. Yani birden fazla kullanıcının Ethereum fonlarını ya da NFT’lerini kullanıma açmak için işlemleri toplu olarak imzalaması gerektiği anlamına geliyor.

Hex Trust ise; kripto varlık saklama, DeFi ve staking seçenekleri ve Asya pazarı için trading hizmeti sunuyor. Şu anda gözetiminde 5 milyar doların üzerinde değere sahip 200’den fazla kurumsal müşterisi var.

Yine benzer şekilde Parfin platformundan bahsedersek, o da dijital varlık saklama ve alım-satım özellikleri sunuyor. Bundan farklı olarak GK8 platformunun da bazı farklı DeFi ve saklama hizmetleri sunduğunu söyleyebiliriz.

MetaMask Muhabbit - MetaMask Kurumsal, DAO'lar ve DeFi için Dört Farklı Platform Ekliyor!

MetaMask Kurumsal (MMI) aracılığıyla yapılan bu yeni entegrasyonlar, mevcut DAO’ların kolektivist ve merkeziyetsiz karar verme vizyonlarına daha hızlı ulaşmalarını sağlayabilir. Ya da en azından, en büyük DAO’lardan bazılarının liderlerine karşı varlık güvenliğine yönelik daha akıcı bir yaklaşım sunabilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar