Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66008.62
-1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.17
0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
-3.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

MetaMask’e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?

MetaMask’ten yeni bir duyuru geldi. Kullanıcılar, farklı blok zincirleri üzerindeki varlıklarını tek bir ekran üzerinden görüntüleyebilecek.

Clock
Paylaş
MetaMask’e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?

Dünyanın lider kripto para cüzdanı MetaMask, bugün (29.09.2022) Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yaptı. Duyuruya göre MetaMask kullanıcıları; farklı hesaplar ve ağlarda yer alan varlıklarını tek bir portföy ekranı üzerinden görüntüleyebilecekler.

İlginizi çekebilir: MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur?

728×90 muhabbit - MetaMask'e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?300x250 muhabbit - MetaMask'e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?

Tüm Bakiyeler Tek Ekranda

Uzun zamandır MetaMask kullanıcıları, varlıklarını tek çatı altında görüntüleyebilmek istediklerinden dert yanıyorlardı. Bunun üzerine MetaMask ekibi, daha iyi bir cüzdan deneyimi için henüz beta versiyonunda olan Portfolio Dapp uygulamasını kullanıcılarına sundu.

Bugün kripto para dünyasında kullanıcılar, genellikle birden fazla platform ile ilgilenmek durumundalar. DeFi yatırımları, NFT yatırımları, kripto para yatırımları gibi farklı araçları tek bir noktadan görüntüleyebilme ve yönetebilmenin eksikliğini yaşıyorlar.

MetaMask’ın beta versiyonunu kullanıcılara sunduğu Portfolio Dapp ile; DeFi etkinlikleri, NFT’ler ve kripto para bakiyeleri tek bir sayfa üzerinden görüntülenebiliyor. Portfolio Dapp uzantı ve mobil versiyonlarında kullanılabilir durumda.

1 1 - MetaMask'e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?

Kullanıcılar; birden çok blok zinciri üzerindeki varlıklarını kolay kullanılır bir arayüz ile görüntüleyebiliyor. Uzantı ana ekranındaki “Portfolio site” butonuna tıklamaları ve cüzdanlarını portfolio.metamask.io adresine bağlamaları yeterli oluyor.

2 - MetaMask'e Portföy Görüntüleme Geldi! Peki Nasıl Yapılıyor?

Kuruluşlar ise kendilerine ait olan portföy uygulamasına MetaMask Insitutional üzerinden erişebilecekler.

Hangi Ağları Destekliyor?

Henüz beta versiyonunda olan Portfolio Dapp uygulamasının desteklediği blok zincirleri sırasıyla şöyle:

  1. Ethereum 
  2. Optimism 
  3. BNB Smart Chain 
  4. Polygon
  5. Fantom
  6. Abritrum 
  7. Avalanche 

Kullanıcılar hesaplarını bağladıklarında; desteklenen blok zincirlerinde yer alan tüm varlıklarını tek ekrandan görüntüleyebiliyorlar. MetaMask tarafından yapılan açıklamada, gelecekte daha fazla blok zincirinin uygulamaya ekleneceği ifade ediliyor.

NFT’ler de Görüntülenebiliyor

Yeni getirilen özellik ile kullanıcılar ellerinde tuttukları NFT’leri de kolayca görüntüleyebilecek. Uygulama içerisindeki NFT sekmesine tıklandığında, dijital koleksiyonların görüntülenmesi mümkün oldu.

Gün geçtikçe kripto para ekosisteminde çeşitlilik de artıyor. Yatırımcılar birden çok platformda birden çok işlemler yapıyor. Tüm bu portföyün yönetimi ise her geçen gün zorlaşıyor. Bundan dolayı MetaMask’in attığı bu adım önemli bir gelişme.

Henüz beta versiyonunda olan Portfolio Dapp uygulaması; uygulamaya daha fazla blok zinciri eklenerek, gelecekte daha verimli ve kullanılabilir hale getirilecek.

Daha fazla MetaMask haberi için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Nasıl haberi için: Nasıl Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar