Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56896.68
1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3242.64
0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.35
-0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta’nın Metaverse Bölümü Zarar Etmeye Devam Ediyor!

Reality Labs, 2022 yılının ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolarlık zarar açıkladı.

Clock
Paylaş
Meta’nın Metaverse Bölümü Zarar Etmeye Devam Ediyor!

Meta eski ismiyle Facebook Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya holdingi olarak bilinmektedir. Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın ana şirketi olarak da bilinen Meta’nın metaverse bölümünün 2022 ikinci çeyrek mali raporları açıklandı. Açıklanan verilerde ise metaverse bölümünün yılın 2. çeyreğinde yaklaşık 2,8 milyar dolar kaybettiği görüldü.

Binance BannerBinance Banner

Şirketin üç aylık kazanç verilerine yönelik açıklamada bulunan Mark Zuckerberg, veriler zarar ağırlıklı olsa da sonunda trilyonlar değerinde kazançlar sağlanabileceğini ifade etti. Reality Labs olarak bilinen metaverse bölümü, 2022 yılının ilk çeyreğinde de yaklaşık 2,9 milyon dolarlık zarar açıklamıştı. Meta’nın metaverse bölümünün bugüne kadarki zararının ise toplamda 5,77 milyar dolar olduğunu biliniyor. Uzmanlar ise 2022 yılının sonlarına doğru zararların artabileceğini öngörüyor.

Meta’nın Hisse Senetlerinde de Yüzü Gülmedi!

Facebook’un metaverse sürecine girmesiyle birlikte Meta şirketi, büyük bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Uzmanlar ise bu dönüşüm sonrasında Meta için verilerin pek iç açıcı olmadığını sıklıkla dile getiriyorlar. Üst üste zarar açıklayan Meta şirketinin hisseleri de metaverse sürecinden itibaren oldukça değer kaybı yaşadı. Meta şirketinin hisse başına kazanç tahmini 2,54 dolar iken 2,46 dolar olarak gerçekleşti. Hisse senedi fiyatlarındaki düşüşlere de bakılırsa, yatırımcılar Facebook’un metaverse dünyasına girme planlarına ilişkin çekimserler diyebiliriz.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yapmış olduğu bir açıklamasında şu ifadelerde bulunmuştu:

“Bu girişimimiz, önümüzdeki birkaç yıl için açıkçası çok pahalı bir girişim. Fakat bu girişimimiz hayatımızın her alanında var oldukça. Bunu inşa etmekte payımız olduğu için çok mutlu olacağım”

Mark Zuckerberg

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar