Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67370.28
-3.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3771.33
1.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
-5.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.6
-3.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Metaverse Evreninin İlk Evsizi Will, Gerçek Hayattaki Sorunları Hatırlatıyor!

Evsiz olan avatar, metaverse ekonomisinde kullanılan büyük paraları, ironik bir dille anlatıyor.

Clock
Paylaş
Metaverse Evreninin İlk Evsizi Will, Gerçek Hayattaki Sorunları Hatırlatıyor!

Metaverse kavramının hayatımıza girmesiyle beraber, birçok sivil toplum kuruluşu, farkındalık yaratmak maksadıyla çeşitli projeler ile karşımıza çıktı.

  • Fransız sivil toplum kuruluşu Entourage, sanal dünyaya harcanan büyük paralar hakkında bir farkındalık oluşturdu.
  • Entourage, metaverse evreninde, evsiz bir avatarı tanıttı.
  • Evsiz olan avatar, metaverse ekonomisinde kullanılan büyük paraları, ironik bir dille anlatıyor.

Fransa’da evsiz sayısı 300 bin!

Entourage, Fransızların kurduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Özellikle Fransa’da sadece 300 bin evsizin yaşaması bu projenin yapılmasında motivasyon kaynağı oluyor. Çünkü Fransa gelişmiş bir ülke ve 2020 yılında yapılan nüfus sayımına göre 67 milyon nüfusa sahip. Sosyo-ekonomik düzeyinin yüksek olduğu ülkede, 300 bin evsizin yaşaması büyük bir oran olarak görünüyor.

728×90 muhabbit - Metaverse Evreninin İlk Evsizi Will, Gerçek Hayattaki Sorunları Hatırlatıyor!300x250 muhabbit - Metaverse Evreninin İlk Evsizi Will, Gerçek Hayattaki Sorunları Hatırlatıyor!

Entourage, bu projeyi sadece Fransa’da yaşayan evsiz insanlar için yapmadığını dile getiriyor. Milyar dolarlık şirketler her ne kadar yardım kampanyalarında bulunsalar bile kazanılan veya aktarılan paraların oranı yine de çok küçük kalıyor.

Sanal varlıkları, gerçek varlıklara aktarma daveti!

Evsiz olan avatarın adı Will, metaverse’te gezen Will, lüks harcamaların yapıldığı sanal evrende ironik bir dil konuşuyor. Buradaki lüks harcamaları, gerçek hayatta gerekli şeyleri kullanmak adına bir davette bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Fransızca olan ama İngilizce alt yazının olduğu video ise şöyle;

Metaverse temalı reklam filmini ise TBWA\Paris reklam ajansı yapıyor.

Filmin sonuna doğru, Entourage’nin yardım amaçlı kurduğu aplikasyonun tanıtımı yapılıyor. Bu aplikasyon sayesinde, kullanıcılar evsizlere destek olabilecekler.

Yakın zaman önce yine bir sosyal sorumluluk projesi olan ”Outerverse” insanların gerçek hayat ve sanal hayat arasındaki denge üzerine bir çalışma yaptı. Çalışmanın dikkat edici unsurlarından biri yine gerçek hayatı unutmamak üzerineydi. İnsanların VR gözlükle sadece evde yaşamasının birçok olumsuz etken oluşturacağı yönünde görüşler mevcut.

Tüm bu gelişmelere sosyolojik ve psikolojik açıdan bakıldığında, çoğu sosyal sorumluluk projesi bu alanda ilerleyecek gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar