Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70006
-1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3771.02
3.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.53
1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $621.9
3.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Metaverse Müşteri Hizmetleri Açıldı

Şirketinize metaverse’te yardım edecek bir müşteri hizmeti danışmanı ister miydiniz?

Clock
Paylaş
Metaverse Müşteri Hizmetleri Açıldı

Birçok sektörde müşteri hizmetleri bulunuyor. Peki metaverse’te neden olmasın?

Metaverse dünyasına iş sektöründe girmek isteyenlere destek amacıyla Helpshift adındaki şirket müşteri desteği sunuyor. Metaverse’te sunulan ilk ve tek müşteri desteği olan bu hizmete, Metashift adı verildi.

728×90 muhabbit - Metaverse Müşteri Hizmetleri Açıldı300x250 muhabbit - Metaverse Müşteri Hizmetleri Açıldı

Metashift, müşterilerine geniş kapsamlı kullanıcı desteği sunuyor. Ayrıca şirket müşterilerden aldığı geri bildirimler aracılığıyla gelişmeye devam ediyor. Şirketin blok zinciri doğrulaması, mobil, VR ve AR deneyimleri konusunda dünya çapında desteği bulunuyor.

Metashift’e göre 2024 yılına kadar metaverse pazar değeri 800 milyar dolar olacak ve 2030 yılında metaverse’ün beklenen pazar değeri 2,5 trilyon dolar değerine ulaşması. Sektör oyun yazılımı ve servisleri üzerine yoğunlaşacak. Aslında, oyun endüstrisi metaverse’ü oluşturan yapı taşlarının başında yer alıyor. Bunu fintech, mobil perakende ve sanal eğlence endüstrileri yakından takip ediyor.

Metaverse Müşteri Hizmetleri: İyi Müşteri Deneyimi

Büyük şirketlerin metaverse’e iş için girmesinden sonra diğer şirketler de metaverse’e yatırım yapmaya başladı. Tüm şirketlerin ortak düşüncesi, müşterilerinin sorunsuz bir deneyim yaşaması.

avatars 850x478 1 - Metaverse Müşteri Hizmetleri Açıldı

Müşteriler yeni sanal deneyime ulaşmak için yeni yollar arayacaklar. İşletmelerinde bu yeni müşterilerin kimliklerini doğrulamak için farklı projeler kullanması gerekecek. Bu projeler arasında NFT, blok zinciri tokenları ve kimlik tokenları ön plana çıkıyor.

Ancak şirketler için en önemli nokta ise yapılan işten müşterilerin memnun olup olmadığını kontrol etmektir. İdeal bir sonuç olarak, müşteri süreci sevecek, sözcüğü yayacak ve geri daha fazla müşteri dönecektir.

Metashift neler yapabilir?

Metashift bu noktada devreye giriyor. Müşterilerin gerçek dünyada yaşadıkları deneyimleri sanal dünyaya taşımak istiyor. Yeni metaverse müşteri hizmetleri teklifini kullanarak müşteriler soruları yanıtlayabilir ve geri bildirim verebilir. Ayrıca metaverse’ten ayrılmadan bir müşteri asistanı ile konuşabilirler.

Metashift metaverse’e özgü bir müşteri hizmetleri deneyimi sunarak şirketlere sorulan soruları azaltmayı hedefliyor. Böylelikle müşteriler sürekli şirket ile iletişime geçmek yerine aracı olan müşteri hizmetleri ile sorunlarını çözebilecekler.

Helpshift şirketinin CEO’su Eric Vermillion konu hakkında şunları söyledi:

Eğer markanızın metaverse’teki potansiyelini merak ediyorsanız, müşteriler ile iletişime geçme, veri toplama ve geri dönüşü analiz edecek bir plana ihtiyacınız var. Eğer kullanıcı deneyimini metaverse’e aktaramazsanız birçok müşteriyi kaçırırsınız. Kullanıcılar, metaverse deneyiminden ayrılmak zorunda kalmadan geri bildirim bırakmanın ve dünya içi destek almanın kolay bir yoluna sahip olmalıdır.”

Müşteri Hizmetleri Deneyiminin Sunulması

Helpshift şirketi Metashift destek çözümü için 3 fazlı bir yol sunmuş:

  • Faz 1: Ücretsiz geri bildirim, hata ve kilitlenme raporlama. Şirketler her şeyin düzgün çalıştığından emin olabilirler.
  • Faz 2: Blok zinciri doğrulaması. Burada Metashift, varlık sahipliğini (NFT’ler gibi) doğrulayacaktır. Metashift, markaların metaverse’te olmakla birlikte, gelecek olan SSI (Kendi Egemen Kimlikleri) ile başa çıkmalarına yardımcı olacak.
  • Faz 3: VR desteği: VR kullanarak burada müşteri desteği ile etkileşim sağlar.

Metashift’e göre kullanıcı deneyimleri daha sürükleyici hale geldikçe, markalar için destek de gelişmelidir. Kullanıcıların destek almak için sanal gerçeklikten ayrılması gerekmez.

Metashift mayıs ayında kullanılabilir olduğunda, markalar ücretsiz kullanmaya başlayabilecekler. Ancak önceden bekleme listesine kayıt olmaları gerekiyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar