Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67114.64
0.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3459.71
-1.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.92
2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Metaverse’te K-Pop Mu?

Klaytn Blockchain ve metaverse konser organizatörü Animal Concerts Twitter’dan aralarındaki iş birliğini duyurdular.

Clock
Paylaş
Metaverse’te K-Pop Mu?

Belki bilmeyenler varsa diye önce K-pop nedir? onu açıklayarak konuya girmek istiyoruz. K-pop, “korean pop” kelimesinin kısaltmasıdır ve Güney Kore kökenli bir pop müzik türüdür.

Animal Concerts ise son zamanlarda ABD merkezli metaverse konser organizatörü olarak tanınıyor. Global anlamda müzik ve eğlence dünyasının yıldızlarını metaverse’e getirmek için Güney Kore’nin Klaytn blockchain ağıyla ortaklık kurduğunu duyurdu. Yakın gelecekte metaverse yolculuğumuz belki bizi bir k-pop konserine katılmaya yönlendirebilir.

728×90 muhabbit - Metaverse'te K-Pop Mu?300x250 muhabbit - Metaverse'te K-Pop Mu?

10.01.2021 Pazartesi günü Klaytn Blockchain ve Animal Concerts Twitter’dan aralarındaki iş birliğini duyurdular. Klaytn, NFT pazarı OpenSea’da yerel desteği olan sadece üç blok zincirinden biri olarak biliniyor fakat hacim olarak düşük bir ticaret hacmine sahip. Ayrıca Klaytn’ın ana şirketi olan Kakao da Kakao Games adında NFT ve metaverse platformu oluşturmayı planlıyor.

Animal Concerts, metaverse’de konserler düzenleyecek ve tanıtacak en iyi sanatçılar için NFT’ler ve bir kripto para birimi yayınlamayı hedefliyor. Daha önce KEYS albümünü tanıtmak için Alicia Keys ile bir iş birliği sağlamıştı. Şirket son hamleleriyle 6 milyar dolarlık Güney Kore müzik ve eğlence pazarına daha fazla girmek istiyor.

Blockchain Ağlarındaki Ölçeklenebilirlik Sorunları Konserleri Zorlaştırıyor

Fakat Animal Concerts CEO’su Colin Fitzpatrick şu an ağlarda yaşanan ölçeklenebilirlik sorunlarına da dikkat çekti.

Colin Fitzpatrick teknik yetersizliklerin metaverse’deki bir konsere katılımı zorlaştırdığını söyledi. Konserlere ev sahipliği yapabilmek için şu an hazır olan ve yeni metaverse platformları arasında bağlantı kurmayı umduğunu belirtti.

İlk birkaç kişiyi harekete geçirmek zor olabilir ama sonunda bize gelmeye başlayacaklar

Colin Fitzpatrick

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar