BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var

MEW başkanına göre, Ethereum 2.0’ın önünde uzun bir yol var.

Yayın:

-

MEW

MyEtherWallet’ın (MEW) kurucusu Kosala Hemachandra, verdiği bir demeçte, ETH 2.0’ın tam teşekküllü versiyonunun çıkmasının uzun yıllara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ethereum 2.0 yükseltmesinin ilk açaması başlangıç olarak Ocak 2020 için ayarlanmıştı. Ancak, Ethereum’un 5. yıldönümü ile birlikte çıkış yapması için ertelenmişti. Ethereum’un yıl dönümü geçtiğine göre ETH 2.0 tekrar ertelenmiş durumda. Muhtemel bir lansman tarihi olarak Kasım 2020 ya da 2021 senesinin başı olarak duyumlar mevcut.

Hemachandra, Aşama 0’ın bu yıl başlayacağına inanıyor, fakat ETH 2.0’ın tam sürümünün 2022 senesinden önce çalışmayacak olduğunun altını çiziyor:

Bence ETH 2.0’ın tüm potansiyeli ile çalışması için önümüzde en az birkaç yıl var.

ETH 2.0’ın Aşamaları

Serenity projesi olarak adlandırılan Ethereum 2.0 üç aşamadan oluşuyor. Aşama 0: Beacon Chain, Aşama 1: Shard Chains, Aşama 2: Shard Chain Execution olarak adlandırılıyor.

Konu ile alakalı olarak Hemachandra şunları söyledi:

Bugünlerde herkes Beacon Chain’e atıfta bulunuyor. Beacon Chain’in bu yıl ana ağda başlatılacağına neredeyse eminim. Zaten bu aşama son test ağında ve kamuya açık halde.

Hemachandra, ETH 2.0’ı başlatmak için temkinli bir yaklaşım benimsenmesinin mantıklı bir durum olduğunu savundu. “Yazılım güncellemeleri, özellikle kullanıcı fonları ve değiştirilemeyen bir blockchain ile uğraşırken, zaman alıyor.” dedi.

Hemachandra, ETH 2.0’ın her ne kadar gecikmiş olsa da beklemeye değer olacağını düşündüğünü söyledi. “Geçmiş Ethereum güncellemelerinde gördüğümüz gibi, ETH 2.0, yeni çözümleriyle rekabet edebilecek güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşturacak. Ve bununla beraber blockchain teknolojisinin tanımı bir kez daha değiştirecek.” dedi.

Beş Yıl Sonra Bile Hala Çok Etkili

Hemachandra, Ethereum’un geliştirilmesinden beri onunla ilgileniyordu ve beş yıl sonra geriye dönüp baktığında “büyümesinin gerçekten etkileyici” olduğunu söyledi.

“Ethereum, bazı yönlerden, blockchain teknolojisinin neler yapabileceğini yeniden tanımladı. Bugün, Ethereum topluluğunun birçok tutkulu geliştiricisi, kullanıcılarına DApps ve birçok yeni konsept sunmuş durumda.

Yatırımcıları ve geliştiricileri tarafından merak ve ilgiyle beklenen ETH 2.0 uzun bir zamandır geliştiriliyor. Bakalım Vitalik Buterin, kullanıcılarına bir sürpriz yaparak ETH 2.0’ın ilk aşamasını bu sene içerisinde çıkartacak mı?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Balinaların Tercihi Artık Bitcoin Cash Değil!

En az 10 Bitcoin Cash balinası ellerinde ne varsa satıp Bitcoin Cash network’ünü terk etti.

Yayın:

-

Balinaların Tercihi Artık Bitcoin Cash Değil!

Kripto para balinaları, fiyatı arttığından beri Bitcoin Cash’i tercih etmiyor. Temmuz sonundaki %39’luk fiyat artışının ardından en az 10 Bitcoin Cash balinası ellerinde ne varsa satıp Bitcoin Cash network’ünü terk etti.

Sosyal medya platformu Twitter’da bir kripto para yatırımcısı olan Ali Martinez tarafından yapılan tespitte, elinde 10 bin ila 100 bin $BCH tutan cüzdan adreslerinin sayısında ciddi bir düşüş var. Martinez’in bu tespitini yakalayan Cointelegraph, yaptığı haberde bu düşüşü daha ayrıntılı oalrak ele alıyor.

Martinez’in parmak bastığı olayın tarihlerine bakıldığında fiyat açısından şöyle bir tablo açığa çıkıyor. Düşüş 17 Temmuz tarihinden 31 Temmuz tarihine kadar olan büyük fiyat artışının ardından gerçekleşiyor.

Ali Martinez’in tweet’inden alınan Bitcoin Cash grafiği

17 Temmuz tarihinde 224,46 dolar olan Bitcoin Cash fiyatı, 31 Temmuz tarihine gelindiğinde son üç ayın en yüksek seviyesi olan 311,34 dolar civarındaydı. Bu yükselişin ardından en az 10 Bitcoin Cash yatırımcısının ellerindeki tüm Bitcoin Cash ($BCH)’leri satarak Bitcoin Cash network’ünden ayrıldı.

16 Temmuz-1 Ağustos 2020 tarihleri arasında Bitcoin Cash fiyat grafiği

Bitcoin Cash’in fiyatı, tüm dalgalanmalara rağmen şu anda (10.08.2020/ 15:30) 299,69 dolar. Son 24 saat içerisinde kendi içinde dalgalanmalar yaşayan %1,68’lik bir düşüş yaşıyor. Tarihinin en yüksek fiyatını 21 Aralık 2017 günü gören Bitcoin Cash (BCH), mevzu bahis günde 4 bin dolara çıkmıştı. Bitcoin’in efsanevi yükselişinin yaşandığı dönemde tüm altcoinler de bu yükselişten paylarına düşeni almışlardı.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.