BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var

MEW başkanına göre, Ethereum 2.0’ın önünde uzun bir yol var.

Yayın:

-

MEW

MyEtherWallet’ın (MEW) kurucusu Kosala Hemachandra, verdiği bir demeçte, ETH 2.0’ın tam teşekküllü versiyonunun çıkmasının uzun yıllara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ethereum 2.0 yükseltmesinin ilk açaması başlangıç olarak Ocak 2020 için ayarlanmıştı. Ancak, Ethereum’un 5. yıldönümü ile birlikte çıkış yapması için ertelenmişti. Ethereum’un yıl dönümü geçtiğine göre ETH 2.0 tekrar ertelenmiş durumda. Muhtemel bir lansman tarihi olarak Kasım 2020 ya da 2021 senesinin başı olarak duyumlar mevcut.

Hemachandra, Aşama 0’ın bu yıl başlayacağına inanıyor, fakat ETH 2.0’ın tam sürümünün 2022 senesinden önce çalışmayacak olduğunun altını çiziyor:

Bence ETH 2.0’ın tüm potansiyeli ile çalışması için önümüzde en az birkaç yıl var.

ETH 2.0’ın Aşamaları

Serenity projesi olarak adlandırılan Ethereum 2.0 üç aşamadan oluşuyor. Aşama 0: Beacon Chain, Aşama 1: Shard Chains, Aşama 2: Shard Chain Execution olarak adlandırılıyor.

Konu ile alakalı olarak Hemachandra şunları söyledi:

Bugünlerde herkes Beacon Chain’e atıfta bulunuyor. Beacon Chain’in bu yıl ana ağda başlatılacağına neredeyse eminim. Zaten bu aşama son test ağında ve kamuya açık halde.

Hemachandra, ETH 2.0’ı başlatmak için temkinli bir yaklaşım benimsenmesinin mantıklı bir durum olduğunu savundu. “Yazılım güncellemeleri, özellikle kullanıcı fonları ve değiştirilemeyen bir blockchain ile uğraşırken, zaman alıyor.” dedi.

Hemachandra, ETH 2.0’ın her ne kadar gecikmiş olsa da beklemeye değer olacağını düşündüğünü söyledi. “Geçmiş Ethereum güncellemelerinde gördüğümüz gibi, ETH 2.0, yeni çözümleriyle rekabet edebilecek güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşturacak. Ve bununla beraber blockchain teknolojisinin tanımı bir kez daha değiştirecek.” dedi.

Beş Yıl Sonra Bile Hala Çok Etkili

Hemachandra, Ethereum’un geliştirilmesinden beri onunla ilgileniyordu ve beş yıl sonra geriye dönüp baktığında “büyümesinin gerçekten etkileyici” olduğunu söyledi.

“Ethereum, bazı yönlerden, blockchain teknolojisinin neler yapabileceğini yeniden tanımladı. Bugün, Ethereum topluluğunun birçok tutkulu geliştiricisi, kullanıcılarına DApps ve birçok yeni konsept sunmuş durumda.

Yatırımcıları ve geliştiricileri tarafından merak ve ilgiyle beklenen ETH 2.0 uzun bir zamandır geliştiriliyor. Bakalım Vitalik Buterin, kullanıcılarına bir sürpriz yaparak ETH 2.0’ın ilk aşamasını bu sene içerisinde çıkartacak mı?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 5.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (5.12.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugün sizler için Litecoin fiyat analizi hazırlamaya karar verdim. Litecoin de kripto piyasasının en eski ve köklü coinlerinden biri. Kriptoya adım atmış herkesin en az bir kere Litecoin alıp-sattığını tahmin ediyorum.

Litecoin LTC fiyat grafiği 5.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Litecoin için orta vadedeki görünümü ve destek/direnç seviyelerini önceden sıkça paylaştığım için yeniden değinmeyeceğim. Bugün daha kısa vadede inceleyeceğiz.

92 dolar bandındaki dirençten tekrar ret yedikten sonra fiyat bir alt bant olan 78 dolar bölgesindeki desteğe kadar geldi. Şu an buradan tepki almış durumda. Burada bir yapı oluştuğunu görmekteyiz. Dikkat ettiyseniz kırmızı ile bir trend çizgisi çektiğimi görmüşsünüzdür. Burada bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonu var gibi görünmekte. Ancak fibonacci ölçülerine baktığımda değerler sınıra gelse de tam olarak TOBO formasyonuna uygun değil. Ancak değerler uygun olmadığından burayı es geçecek değiliz. Burayı bir düşüş trendi olarak alıp bu şekilde de trade edebiliriz.

Şu an benim aklımdaki strateji şu, kırmızı trend kırılmasıyla grafikte belirttiğim hedefleri beklemek. Stop noktası olarak trend kırılımından önceki dip noktası alınabilir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Coinzo XRP Spark Dağıtımını Destekliyor!

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

coinzo

Kripto para borsası Coinzo, XRP tutan kullanıcılara yapılacak olan Spark Token dağıtımı destekleyeceğini duyurdu.

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

12 Aralık’ta alınacak cüzdan görüntüleri ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilecek Spark Token, kripto para topluluğunda büyük ilgili ile karşılanmış durumda. Bu noktada XRP fiyatında da büyük bir artış yaşanırken, birçok borsa XRP dağıtımını destekleyeceğini açıklamıştı.

Coinzo da dağıtımı destekleyecek olduğunu duyurarak XRP yatırımcılarına güzel haberi vermiş bulunuyor. Coinzo dağıtım ile ilgili henüz tam detay paylaşmış değil. Önümüzdeki günlerde dağıtım ile ilgili detayları tam anlamıyla açıklayacağını belirten Coinzo ekibi, “takipte kalın” mesajı veriyor.

Siz Spark Token dağıtımından faydalanacak mısınız?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

XRP haberleri için: XRP Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.