Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68847.31
1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3865.61
0.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.33
1.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var

MEW başkanına göre, Ethereum 2.0’ın önünde uzun bir yol var.

Clock
Paylaş
MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var

MyEtherWallet’ın (MEW) kurucusu Kosala Hemachandra, verdiği bir demeçte, ETH 2.0’ın tam teşekküllü versiyonunun çıkmasının uzun yıllara ihtiyacı olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var300x250 muhabbit - MEW Kurucusu: ETH 2.0 İçin Uzun Yıllar Var

Ethereum 2.0 yükseltmesinin ilk açaması başlangıç olarak Ocak 2020 için ayarlanmıştı. Ancak, Ethereum’un 5. yıldönümü ile birlikte çıkış yapması için ertelenmişti. Ethereum’un yıl dönümü geçtiğine göre ETH 2.0 tekrar ertelenmiş durumda. Muhtemel bir lansman tarihi olarak Kasım 2020 ya da 2021 senesinin başı olarak duyumlar mevcut.

Hemachandra, Aşama 0’ın bu yıl başlayacağına inanıyor, fakat ETH 2.0’ın tam sürümünün 2022 senesinden önce çalışmayacak olduğunun altını çiziyor:

Bence ETH 2.0’ın tüm potansiyeli ile çalışması için önümüzde en az birkaç yıl var.

ETH 2.0’ın Aşamaları

Serenity projesi olarak adlandırılan Ethereum 2.0 üç aşamadan oluşuyor. Aşama 0: Beacon Chain, Aşama 1: Shard Chains, Aşama 2: Shard Chain Execution olarak adlandırılıyor.

Konu ile alakalı olarak Hemachandra şunları söyledi:

Bugünlerde herkes Beacon Chain’e atıfta bulunuyor. Beacon Chain’in bu yıl ana ağda başlatılacağına neredeyse eminim. Zaten bu aşama son test ağında ve kamuya açık halde.

Hemachandra, ETH 2.0’ı başlatmak için temkinli bir yaklaşım benimsenmesinin mantıklı bir durum olduğunu savundu. “Yazılım güncellemeleri, özellikle kullanıcı fonları ve değiştirilemeyen bir blockchain ile uğraşırken, zaman alıyor.” dedi.

Hemachandra, ETH 2.0’ın her ne kadar gecikmiş olsa da beklemeye değer olacağını düşündüğünü söyledi. “Geçmiş Ethereum güncellemelerinde gördüğümüz gibi, ETH 2.0, yeni çözümleriyle rekabet edebilecek güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşturacak. Ve bununla beraber blockchain teknolojisinin tanımı bir kez daha değiştirecek.” dedi.

Beş Yıl Sonra Bile Hala Çok Etkili

Hemachandra, Ethereum’un geliştirilmesinden beri onunla ilgileniyordu ve beş yıl sonra geriye dönüp baktığında “büyümesinin gerçekten etkileyici” olduğunu söyledi.

“Ethereum, bazı yönlerden, blockchain teknolojisinin neler yapabileceğini yeniden tanımladı. Bugün, Ethereum topluluğunun birçok tutkulu geliştiricisi, kullanıcılarına DApps ve birçok yeni konsept sunmuş durumda.

Yatırımcıları ve geliştiricileri tarafından merak ve ilgiyle beklenen ETH 2.0 uzun bir zamandır geliştiriliyor. Bakalım Vitalik Buterin, kullanıcılarına bir sürpriz yaparak ETH 2.0’ın ilk aşamasını bu sene içerisinde çıkartacak mı?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar