Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64078.06
2.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3070.66
4.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.52
15.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.7
4.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Miami Belediyesi, Çalışanlarına Bitcoin İle Maaş Verecek!

Miami Belediyesi çalışıyor! Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin dostu şehir imajı için yeni somut yollar bulduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Miami Belediyesi, Çalışanlarına Bitcoin İle Maaş Verecek!

Miami Belediyesi, kripto para benimsenmesi açısından çok önemli bir girişimde bulunuyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’in benimsenmesi ve yaygınlaşması için çalışmalarına devam ediyor.

Suarez, geçtiğimiz 2020 yılında Bitcoin’i “son derece istikrasız bir yılda stabil bir yatırım” olarak betimlemişti. Geçtiğimiz haftalarda ise belediyenin internet sitesine Bitcoin teknik kılavuzunu yükleyen Suarez, sosyal medya platformu Twitter üzerinden de Miami Belediyesi’nin Bitcoin’e desteğini sık sık dile getiriyor.

728×90 muhabbit - Miami Belediyesi, Çalışanlarına Bitcoin İle Maaş Verecek!300x250 muhabbit - Miami Belediyesi, Çalışanlarına Bitcoin İle Maaş Verecek!

Sosyal medya platformu Twitter’da oldukça aktif olan belediye başkanı, konu ile alakalı tweet’lerinden birinde aşağıdaki ifadeleri kullanmıştır.

“Miami şehri Bitcoin’e inanıyor ve Miami’yi kripto para inovasyonu merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum.”

Mıamı Belediye Başkanı Francıs Suarez

Bitcoin’in doğasıyla büyülendiğini ifade eden Suarez, Miami şehrinde Bitcoin benimsenmesini artırmak ve daha Bitcoin dostu hâline getirmek için birkaç somut yol olduğunu açıkladı. Bunlardan ilki Miami şehri kamu çalışanlarına maaşlarını Bitcoin ile alma şansı vermek. Maaşlarını Bitcoin ile alan çalışanlar istedikleri zaman yerel ücret ve vergileri Bitcoin veyahut başka bir kripto para birimi ile ödeyebilecek. Suarez’in düşündüğü bir başka yol ise, şehrin hazinesi yatırım sermayesinin bir kısmı ile Bitcoin almak ki bu da Amerika Birleşik Devletleri ve hatta tüm dünyada bir ilk olma niteliği taşıyor.

Şehir hazinesinden Bitcoin alımı yapmak ve dolayısıyla rezervlerinde Bitcoin tutmak yüksek potansiyelli olmasına rağmen kendine has riskleri de mevcut. Miami şehir hazinesi herhangi bir emtiaya sahip değil ve çoğunlukla nakit ve benzerleriyle dönüyor. Yani Miami şehri için bu anlamda da bir ilk olacak. Bir şehrin elinde Bitcoin tutmasının ne anlama geldiğini de ilerleyen günlerde göreceğiz.

Suarez kripto para dünyasını yakından takip ediyor ve hatta Bitcoin 2021 Konferansı’nın Miami’de yapılması için işlemlere bile başlamış. Forbes muhabiriyle yaptığı röportajın son kısmında ise konu seçimlere geliyor. Suarez yeniden seçilmek için seçime katılacağını ve hatta seçim kampanyasını Bitcoin ile finanse etmeyi düşünüyor. Daha önce birkaç siyasetçi de (Andrew Yang, Eric Swalwell, Tom Emmer ve Lara Loomer) seçim kampanyalarında Bitcoin ve kripto para kabul ettiklerini açıklamıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar