Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65617.02
3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3135.05
5.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
10.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.2
3.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Miami, Hava Kalitesini Blockchain Teknolojisi ile İzleyecek!

Miami, şehirdeki hava kalitesini, Algorand üzerine kurulu merkeziyetsiz bir Nesnelerin İnterneti (IoT) ağı kullanarak izlemeye başlayacak.

Clock
Paylaş
Miami, Hava Kalitesini Blockchain Teknolojisi ile İzleyecek!

ABD’nin en büyük şehirlerinden biri olan Miami; şehirdeki hava kalitesini, Algorand üzerine kurulu merkeziyetsiz bir Nesnelerin İnterneti (IoT) ağı kullanarak izlemeye başlayacak.

Bu kapsamda gerekli teknolojiyi kullanan Fransız çevre teknoloji şirketi Planetwatch tarafından geliştirilen hava kalitesi sensörleri kullanılacak. Dev yatırım şirketi Borderless Capital tarafından sağlanan 10 milyon dolarlık fon ile geliştirilen sensörler, şehir sakinlerinin evleri de dahil olmak üzere şehrin birçok yerine yerleştirilecek.

728×90 muhabbit - Miami, Hava Kalitesini Blockchain Teknolojisi ile İzleyecek!300x250 muhabbit - Miami, Hava Kalitesini Blockchain Teknolojisi ile İzleyecek!

Hava kirliliğinin derecesini ölçmede kullanılan bu sensörler, blockchain teknolojisi ile birlikte kullanılarak, şehirdeki kirliliğin nerelerde fazla olduğunu tespit etmede kullanılacak. Ardından elde edilen veriler, Algorand blok zincirine kaydedilecek ve böylece her yerden ulaşılabilir ve güvenli bir hale gelecek.

Bilindiği üzere Algorand, karbon negatif bir blok zinciri olarak faaliyet gösteriyor. Bu alanda çalışmalar ve ortaklıklar geliştiren ekip son olarak eski CitiBank yöneticisi Matt Zhang’dan da 1.5 milyar dolarlık fon elde etti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, blockchain teknolojisinin faydalarından bahsederek şu ifadelere yer verdi:

“Yeni geliştirilen projeden elde edilecek olan veriler, Miami’nin dijital anlamda merkez olması ve iklim değişikliği konusunda söz sahibi olabilmesinde çok önemli bir rol oynayacak.”

Yapılan açıklamada, yeni uygulama kapsamında bazı şehir sakinlerinin evlerine sensörler yerleştirilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca evlerinde bu sensörlerin kullanılmasına izin veren kişilerin ise, Planet tokenı ile ödüllendirileceği belirtildi. Ödül olarak verilecek olan bu tokenlar ise yerel para birimi karşılığında satılabilir halde olacak. Planet tokenları, PlanetWatch’ın geliştirmiş olduğu ürünler ve hizmetlerde kullanılan bir dijital para birimi olarak faaliyet gösteriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar