Muhabbit

Miami Kendi Kripto Parasını Çıkaracak!

Miami

Miamicoin yakında çıkıyor

Miami, ismini MiamiCoin olarak adlandırdığı yeni kripto para birimini yarın çıkaracak!

Miami sakinleri, şehirlerini MiamiCoin madenciliği yaparak ya da satın alarak destekleyecekler. Yani MiamiCoin’den elde edilen gelir, şehrin hazinesine eklenecek.

Elde ettiğimiz bilgilere göre MiamiCoin şehir tokeni olarak bir ilki gerçekleştiriyor. Şehir tokenlerinin en büyük görevi ise, bir şirketin ya da bireyin, şehrin tokenine yatırım yaparak şehire yatırım yapmasıdır.

Miami’nin kripto dostu başkanı Francis Suarez, Miami’yi bir teknoloji merkezi yapmak için uğraşıyor. Başkan, Çin’den gelen madencilere kapılarının açık olduğunu ve Miami’nin “dünyanın Bitcoin merkezi” olmasını istediğini söylüyor.

Miami Başkanı MiamiCoin’den Gelir Elde Etmeyi Bekliyor!

Ayrıca başkan, geçtiğimiz hafta Fox Business’a “Miami şehri, MiamiCoin’in popülaritesi sayesinde milyonlarca dolar gelir elde edebilir” demişti.

MiamiCoin de Bitcoin gibidir. Bir blockchain protokolü ile çalışır, bu nedenle ne zaman bir kripto para kazılırsa, elde edilen kripto paranın bir kısmı programlama sayesinde Miami’ye gidiyor.

Henüz deneysel bir durumda olan proje, şehire ne kadar katkı sağlayabileceği konusunda belirsiz bir duruş sergiliyor.

Bununla beraber açıklananlara göre, MiamiCoin (MIA) “belli başlı güvenilir” borsalarda yer alacak ve bu borsalar kısa bir süre içinde açıklanacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version