Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70189.4
-1.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3784.01
2.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.27
2.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $620
3.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Michael Saylor, BTC Satın Almaya Devam Ederken, Fiyat Tahminlerinden Geri Kalmıyor!

Michael Saylor’ın cesur Bitcoin tahmini! BTC Fiyatı 10 kat artacak…

Clock
Paylaş
Michael Saylor, BTC Satın Almaya Devam Ederken, Fiyat Tahminlerinden Geri Kalmıyor!

Fed’in son toplantısından faiz oranlarını %5,25 ila %5,5 arasında sabit tutma kararı çıktı. Bu karar aslında piyasanın ekim ayından itibaren iyimser görüşünü de doğrulamış oldu. Aynı saatlerde MicroStrategy, ekim ayında 155 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Şirketin toplam Bitcoin varlığı böylece 158.400 adete yükseldi.

Uzun süren durgunluk günlerinden sonra kripto para piyasası toparlandı. Yatırımcılar bir sonraki boğa koşusu yaklaştığı için 33.000 dolar civarı düşüşlerde daha fazla BTC satın aldı.

728×90 muhabbit - Michael Saylor, BTC Satın Almaya Devam Ederken, Fiyat Tahminlerinden Geri Kalmıyor!300x250 muhabbit - Michael Saylor, BTC Satın Almaya Devam Ederken, Fiyat Tahminlerinden Geri Kalmıyor!

Fed’in FOMC toplantısının ardından Bitcoin 35.000 doları da aşarak yılın en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. CMC verilerine göre BTC son 24 saat içinde %3,3 artışla 35.383 dolara yükseldi. Elbette sektörün amiral gemisi hareketlilik gösterince Ethereum, Cardano ve Solana da bunu takip ederek yükseliş trendlerini sırasıyla %2,1, %7,8 ve %13,2’lik kazançlarla genişletti.

MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı ve sıkı bir Bitcoin maksimalisti olan Michael Saylor, yeni BTC alımını ve BTC varlığının son durumunu açıkladıktan sonra yeni tahminlerde bulundu. Saylor, son çeyrekte bir boğa koşusu öngörüyor, Peki nasıl?

Bitcoin için 10X yolda mı?

Saylor, Bitcoin’in yeni zirvelere ilerlemesini destekleyebilecek birkaç faktörün altını çizdi. Yaklaşmakta olan önemli gelişmelerden biri, artan talebe rağmen Bitcoin arzında belirgin bir düşüşün yaşanıyor olması. Saylor, Bitcoin madencilerinin şu an operasyonel giderleri karşılamak için Bitcoin satmak zorunda olduğunu belirtiyor ve bu miktarın aylık olarak 1 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir değere ulaştığına işaret ediyor.

Aynı zamanda Nisan 2024’te gerçekleşecek olan halving (yarılanma) olayı, madencilerin satmak için elde ettikleri Bitcoin miktarını yarı yarıya azaltarak yılda 6 milyar dolara düşürecek. Bu azalan arz, Bitcoin’de talep ile arz arasında bir dengesizliği tetikleyebilir, bu da Bitcoin fiyatlarını olumlu bir şekilde etkileyebilir.

Saylor ayrıca, şirketlerin Bitcoin varlıklarını değerlemek için kullanacakları yeni muhasebe kurallarının yakında hayata geçirileceğine dikkat çekti. Bu düzenlemeler, daha fazla şirketin Bitcoin’i şirket varlıkları arasına dahil etmesine olanak tanıyacak ve bu da bilançolar üzerinden önemli hissedar değeri yaratma potansiyeline sahip olacak.

Tüm bunlara ek olarak Saylor, piyasadaki spekülatif token’lar yerine Bitcoin’e ve mevzuata uygunluğuna öncelik verilmesi durumunda, Bitcoin’in mevcut seviyelerinden yeni zirvelere taşınabileceğini ve potansiyel olarak 10X gibi benzeri görülmemiş değerlere ulaşabileceğini öngörüyor.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar