Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66525.54
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3251.72
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.05
1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607
0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapmak İçin Patent Aldı!

Microsoft, insan destekli kripto para madenciliği için yeni bir adım attı.

Clock
Paylaş
Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapmak İçin Patent Aldı!

Microsoft, vücudumuz tarafından üretilen verilerin proof of work (PoW) olabileceğini açıkladı.

Madenciliğe başlamak istiyorsunuz ama sürekli artan ekran kartı fiyatları yüzünden kazım yapacak gücü bulamıyor musunuz ? Endişelenmeyin! Microsoft artık bunu beyin dalgalarınızla yapmanıza imkan sağlamaya geliyor.

728×90 muhabbit - Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapmak İçin Patent Aldı!300x250 muhabbit - Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapmak İçin Patent Aldı!

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün belgelerine göre Microsoft, insan vücudunun enerjisini kullanarak kripto madenciliği yapan bir sistem geliştirmeye çalışıyor.

İnsan vücudu doğal bir kripto madenciliği aracı olabilir.

Vücut Aktivite Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” adlı patentine göre insan vücudu, fiziksel hareketler ile kaybedilen enerjiyi geri üretebildiğini açıklıyor. Microsoft’da tam olarak bu enerjiyi en verimli şekilde kullanmak istiyor.

Bazı geleneksel kripto para birimi sistemlerinin gerektirdiği büyük hesaplama işi yerine, kullanıcının vücut aktivitesine dayalı olarak üretilen veriler PoW şeklinde çalışabilir. Bu nedenle bir kullanıcı, hesaplama açısından zor olan sorunu bilinçsizce çözebilir.

Peki bir insanın kendi vücudu dışında başka bir şey için enerji kaynağı olarak kullanmak ne kadar doğru olabilir ? Bu tartışılır..

Süreç aslında gayet basit gözüküyor. Patentin grafiklerinden biri, harici bir varlığın belirli bir görev için koşulları oluşturuyor. görevi yürüten kişinin “hash” olarak kaydedilmiş bir yanıt üreten sensörü tetiklediğini açıklamış.

Insan Vucuduyla Kripto Para Kazmak - Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapmak İçin Patent Aldı!
İnsan enerjisiyle kripto nasıl üretilir şablonu.

Bu hash, sistemde belirlenen bir dizi koşulu karşılarsa, kripto para ödülü verir. Aksi takdirde blok düşer ve işlem yeniden başlar.

Patent, işlemlerin özellikle bu amaç için tasarlanmış bir blok zincirine kaydedileceğini açıklıyor. Blok zinciri özel veya halka açık olabilir. Ancak kazım yapan insan ile verileri okuyan ve işleyen merkezi bir bilgisayar veya işlemlerin doğrulanmasından sorumlu olan sistemler arasında karmaşık bir iletişim olacaktır.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar