Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67229.99
-0.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3460.83
-1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.99
2.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Microsoft, Gerçek Zamanlı Blok Zinciri Verileri İçin Ortaklık Kurdu!

Gerçek zamanlı blok zinciri verileri artık Microsoft Azure’de!

Clock
Paylaş
Microsoft, Gerçek Zamanlı Blok Zinciri Verileri İçin Ortaklık Kurdu!

Microsoft ve merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, Microsoft Azure Pazarına gerçek zamanlı blok zinciri verileri sağlamak için ortaklık kurdu.

Pazar, Microsoft Azure bulut platformu için uygulama ve servis sunan online bir dükkan olarak çalışıyor. Microsoft Azure bulut platformu, “Statista data” platformuna göre, 2022 4. çeyreğinde Amazon İnternet Servislerinden sonra en büyük ikinci bulut altyapı hizmetleri sağlayıcısı olarak dikkat çekiyor.

728×90 muhabbit - Microsoft, Gerçek Zamanlı Blok Zinciri Verileri İçin Ortaklık Kurdu!300x250 muhabbit - Microsoft, Gerçek Zamanlı Blok Zinciri Verileri İçin Ortaklık Kurdu!

Microsoft’un yatırım kolu M12, 7 ay önce Space and Time şirketine 20 milyon dolarlık bir erken yatırım yapmıştı. Bu yatırımdan sonra şirketlerin ilk ortak çalışması ise yeni başlıyor.

Space and Time şirketi, büyük blok zincirlerinden aldığı verileri ve müşterilerden aldığı zincir dışı verileri birleştirerek gerçek zamanlı bir veri ağı sunuyor. Bir başka açıklama ile gerçek zamanlı blok zincirine özgü verilerle önceden yüklenmiş karma bir işlemsel ve analitik veri tabanı oluşturuyor.

Ortaklık sayesinde Microsoft Azure Pazarına tek bir tıklama ile geliştiriciler bu birleşik blok zinciri verilerine ulaşabilir, yönetebilir ve üzerinde çalışabilir. İşletmeler, bu sayede mevcut teknoloji mimarilerini değiştirmeden şirketlerini blok zinciri üzerine inşa edebilirler.

Space and Time şirketinin Kurucu Ortağı ve CEO’su Nate Holiday konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Microsoft ile ortaklık kurmak bizim için çok önemli. Verilerin karmaşıklığının ve şeffaflığının sorgulandığı bir zamanda dünyanın doğrulanabilir verilere sahip olmasını istiyoruz. Bunu sağlamak için Azure ile verileri inşa etmek, kuruluşumuza muazzam miktarda değer katıyor. Artık veriler daha önce hiç olmadığı kadar şeffaf bir şekilde sunulacak.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar