Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60074
2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.38
1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.1
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

YAPAY ZEKA (AI)

Microsoft, OpenAI’dan Altman ve Brockman’ı Yapay Zeka Araştırmaları için İşe Aldı!

Clock
Paylaş
Microsoft, OpenAI’dan Altman ve Brockman’ı Yapay Zeka Araştırmaları için İşe Aldı!

Microsoft, OpenAI’ın eski CEO’su Sam Altman ve Başkanı Greg Brockman’ı yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmeleri için işe aldı. Microsoft’un, OpenAI ile olan ortaklığı ise devam ediyor.

Microsof CEO’su Satya Nadella, haberi bugün X’te büyük bir heyecanla paylaştı ve yapay zeka araştırmaları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızla harekete geçeceklerini belirtti.

728×90 muhabbit - Microsoft, OpenAI'dan Altman ve Brockman'ı Yapay Zeka Araştırmaları için İşe Aldı!300x250 muhabbit - Microsoft, OpenAI'dan Altman ve Brockman'ı Yapay Zeka Araştırmaları için İşe Aldı!

Birçok kişi Microsoft’un bu hamlesini akıllıca buluyor. Yapay zeka araştırmalarında bir lider olarak bilinen Altman, büyüyen AI teknolojileri girişimlerinde önemli bir oyuncu olarak güçlü bir rolü de beraberinde getiriyor.

Microsoft ve OpenAI

Sam Altman’ın OpenAI’den beklenmedik ayrılışına rağmen, Microsoft, OpenAI ile olan ortaklığına devam edeceğini açıkladı. CEO Nadella, Microsoft’un OpenAI’a yaptığı büyük yatırıma dikkat çekerek, iş birliğine destek olacaklarını garanti etti.

“OpenAI ile ortaklığımıza bağlı kalmaya devam ediyoruz ve ürün yol haritamıza, yenilik yapmaya devam etme yeteneğimize ve müşterilerimizi ve ortaklarımızı desteklemeye devam etme konusunda kendimize güveniyoruz.”

Sam Altman’ın ayrılışı Worldcoin (WLD) token’ı üzerinde etkili oldu ve bir gün içinde %12,02’lik keskin bir düşüş yaşadı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar