Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68542.19
-0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3912.46
4.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.9
-2.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.2
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Microsoft, yapay zeka şirketiyle ortaklık kurdu

Clock
Paylaş
Microsoft, yapay zeka şirketiyle ortaklık kurdu

Teknoloji devi Microsoft, yapay zeka şirketiyle ortaklık sağladı. Microsoft, OpenAI’ın Fransız rakibi Mistral AI ile yeni ortaklık kurduklarını açıkladı.

Söz konusu bu anlaşma neticesinde, Mistral’in tüm açık ve ticari modelleri, Azure AI Studio ve Azure Machine Learning’de kullanıma açılıyor. Şirket ortaklık sonrası yaptığı açıklamada ise Mistral AI’ın Azure’un son teknolojiye sahip yapay zeka altyapısına erişimi kolaylaştıracağını belirtti. Ayrıca yeni nesil büyük dil modellerinin geliştirilmesi de ele alınan konular arasında.

728×90 muhabbit - Microsoft, yapay zeka şirketiyle ortaklık kurdu300x250 muhabbit - Microsoft, yapay zeka şirketiyle ortaklık kurdu

Mistral geçtiğimiz aralık ayında 400 milyon euro fon toplamıştı!

10 ay önce kurulan Fransa merkezli Mistral, aralık ayında katıldığı yatırım turunda yaklaşık 400 milyon euro yatırım almayı başarmıştı. Bu yatırımla birlikte değerlemesini de 2 milyar euro’ya ulaştırmıştı.

Mistral’in en önemli özelliği ise İngilizce dışında dillerde de büyük dil modeli geliştirmesi. Mistral Large İngilizce‘nin yanı sıra, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca başta olmak üzere diğer dilleri de anadil akıcılığıyla anlayacağı ifade ediliyor

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar