Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66352.01
-6.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3194.01
-9.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.94
-18.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.4
-6.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mike Novogratz: “Bitcoin’in Geleceğine İnanıyorum”

Novogratz, Galaxy Digital’in, Bitcoin’in uzun vadeli geleceğine “güçlü bir şekilde inandığını” söyledi.

Clock
Paylaş
Mike Novogratz: “Bitcoin’in Geleceğine İnanıyorum”

Galaxy Digital Holding CEO’su Mike Novogratz, kısa süre önce gerçekleşen “Helios” madencilik anlaşmasını, Bitcoin madenciliği alanında gücünü artırmak için “önemli bir satın alma” olarak nitelendirdi.

Hatırlanacağı üzere Galaxy Digital, kısa süre önce Argo Blockchain’in dev madencilik tesisi Helios’u 65 milyon dolara satın almıştı. 28 Aralık 2022 tarihinde duyurulan satın alma, Argo’nun iflası önlemek adına attığı adımların sonuncu olarak göze çarpıyor.

728×90 muhabbit - Mike Novogratz: "Bitcoin'in Geleceğine İnanıyorum"300x250 muhabbit - Mike Novogratz: "Bitcoin'in Geleceğine İnanıyorum"

Anlaşmanın ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Novogratz, Galaxy Digital’in, Bitcoin’in uzun vadeli geleceğine “güçlü bir şekilde inandığını” söyledi. Şirketin madencilik alanında atacağı adımları hızlandıracağını belirten CEO, şu açıklamayı yaptı:

“Ayı piyasaları inşa etmek içindir. Bitcoin’e uzun vadeli inanıyoruz ve en düşük maliyetli madencilerin zamanla kazanmasını bekliyoruz. Helios, merkeziyetsiz bir gelecek inşa etmeye devam etmek için madencilik yeteneklerimizi ve hizmetlerimizi genişletecek dönüştürücü bir satın almadır.”

Şirketin Bitcoin madenciliği için düşük maliyetli elektrik ile verimli bir ekip kuracağını belirten milyarder, madencilik yapmak üzere gerekli olan ASIC cihazlarını da ucuza almanın peşinde olduğunu belirtti.

Bu arada elde edilen verilere göre, Bitcoin ASIC cihaz fiyatlarının 2021 yılından itibaren görülen en düşük seviyelerde olduğu görülüyor. Öyle ki en verimli ASIC cihaz fiyatlarının 2021 yılı mayıs ayındaki zirve fiyatından %86,8 oranında düştüğü belirtiliyor.

Başka Madencilere de Hizmet Verilecek

Yönetimi altında 1,9 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan Galaxy’nin, ticaret, varlık yönetimi, madencilik, girişim yatırımları ve yatırım bankacılığı alanlarında faaliyet gösterdiği biliniyor.

Şu an için madencilik alanında büyüme adımları atan Galaxy, madencilik operasyonları için ağırlıklı olarak barındırma hizmetlerini kullanıyor. Novogratz, 200 megavat (MW) kapasiteli Helios’un, aynı zamanda başka madenciler için de barındırma hizmeti vereceğini belirtti. Çünkü Novogratz, Helios’un, piyasadaki en büyük madencilik merkezi olmasını istediğini ve merkezin, potansiyel olarak bu güce sahip olduğunu dile getirdi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar