Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63418.01
2.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3463.66
1.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.28
-2.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Milletvekili, Vergilerin Düşük Olmasından Dolayı Porto Riko’ya Giden Kripto Para Zenginlerinden Rahatsızlık Duyuyor!

Milletvekili, kripto para milyonerlerinin Porto Riko’ya gitmesinden rahatsızlık duyuyor!

Clock
Paylaş
Milletvekili, Vergilerin Düşük Olmasından Dolayı Porto Riko’ya Giden Kripto Para Zenginlerinden Rahatsızlık Duyuyor!

Nydia Velaquez, uygulanan düşük vergilerden dolayı Porto Riko’yu bir sığınak gibi kullanan kripto para milyonerlerine karşı daha sert önlemler alınması çağrısında bulundu. Ancak Porto Riko’nun vergilerle alakalı politikasını değiştirmek için şimdilik herhangi bir sebebi yok.

Binance BannerBinance Banner

Porto Riko’ya giden kripto para milyonerleriyle ilgili hikayeler son yıllarda normalleşti. Bir ada ülkesi olan Porto Riko cazibesini kumlu plajlarında, ılıman ikliminden alıyor. Birçok ABD vatandaşı vergi ödemekten kaçındığı için Porto Riko’da yaşamaya karar veriyor.

Porto Riko

Ancak bu durumdan herkes memnun değil. 8 Şubat Salı günü, Brooklyn milletvekili Nydia Velazquez, Porto Riko’nun kripto para zenginleri için bir sığınak haline geldiğinden şikayet etti. Milletvekili, Hazine Bakanlığı yetkilisine şu soruyu sordu:

Porto Riko’yu bir kripto para sığınağı olarak kullanmaya çalışan kripto para yatırımcılarının peşine düşecek misiniz?

Jeff Roberts twıtter

Milletvekili’nin sözleri Twitter’da tepkilere yol açtı. Birçok kişi onun varlıklı ve istenmeyen kişiler olarak tasvir ettikleri kripto para zenginlerinin peşine düşme arzusunu destekledi.

Porto Riko’ya milyonerleri çeken yasa, sadece kripto para zenginlerini değil, genel olarak varlıklı insanların vergi sığınağı olarak gördüğü için gittiği bir ülke olarak biliniyor.

Zenginleri Porto Riko’ya Çeken Yasa Nedir?

Yasa, yatırımcıların sermaye kazançları üzerinden vergi talep etmelerine izin vermiyor. Porto Riko’da yaşayan insan hiç vergi vermezken Amerika’da yaşan insanlar sermaye kazançlarından miktara bağlı olarak %37’ye kadar vergi verebiliyor. Bu yüzden insanlar Porto Riko’yu tercih ediyor. Milletvekili, insanların bu yasadan çok kolay bir şekilde yararlanmasından şikayetçi.

Yakın tarihli bir makaleye göre; Boston’daki bir hukuk firması, Porto Riko’da yalnızca mülk sahibi olmanın vergi muafiyetlerini talep etmek için yeterli olmadığını, bununla birlikte kişi adaya taşındıktan sonra yasadan yararlanabilir.

2022 Ocak ayında Porto Riko’ya taşınan biri, 2021’de elde ettiği kazançları üzerinden vergilerden muaf olamayacağını söyledi. Bununla birlikte Porto Riko valisi, vergi muafiyetine başvurmayı daha pahalı hale getiren 2020 yasasını onayladı.

Velazquez’in yorumlarıyla birlikte, ABD veya Porto Riko’nun sahip olduğu vergi politikası üzerinde bir değişiklik olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak zengin kripto para yatırımcıları, vergi avantajından sonsuza kadar yararlanması güç olabilir. Milletvekilinin bu sözleri adada yerli olarak yaşan birçok kişinin, dışarıdan gelen kripto para zenginlerini hoş karşılamaktan vazgeçip hükümete baskı yaparak yasaları değiştirebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar