Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63657.01
2.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3060.82
6.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.34
15.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
4.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Minecraft Üzerinden Blockchain Varlıklarına Artık Ulaşılabilir!

Dünyanın en popüler, en sevilen oyunlarından biri olan Minecraft yeni eklentisiyle oyuncuların Blockchain varlıklarını doğrudan sunucuya yerleştirmelerini amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Minecraft Üzerinden Blockchain Varlıklarına Artık Ulaşılabilir!

Dünyanın en popüler, en sevilen oyunlarından biri olan Minecraft yeni eklentisiyle oyuncuların Blockchain varlıklarını doğrudan sunucuya yerleştirmelerini amaçlıyor.

Enjin tarafından oluşturulan EnjinCraft adındaki eklenti, oyuncuların başka hiçbir kod yazılmasına ihtiyaç duymadan Blockchain varlıklarını oyunun içerisine yerleştirmesini sağlıyor. Böylece oyuncular Minecraft Java Edition’daki varlıklarını kolayca genişletebilecekler.

728×90 muhabbit - Minecraft Üzerinden Blockchain Varlıklarına Artık Ulaşılabilir!300x250 muhabbit - Minecraft Üzerinden Blockchain Varlıklarına Artık Ulaşılabilir!

EnjinCraft’ı kullanmak için Minecraft’ın içindeki “plugins/eklentiler” klasörünü açmanız ve eklenti dosyasını buraya yapıştırmanız gerekiyor. Entegrasyon işleminden sonra oyuncular cüzdanlarına istedikleri gibi erişebilecekler.

Bu yeni eklenti ile birlikte artık oyuncular, oyun içi eşyalarını ve kripto para birimlerini kullanarak Minecraft üzerinde kendi ekonomilerini oluşturabilecekler. Sadece oyun içerisinde değil sohbet odalarında ve Enjin Marketplace gibi dijital işlem platformlarında da kendi cüzdanlarını kullanabilecekler.

enjincraft - Minecraft Üzerinden Blockchain Varlıklarına Artık Ulaşılabilir!

Enjin’in kurucu ortağı ve CTO’su Witek Radomski yeni eklentileri hakkında konuştu:

“EnjinCraft, sanal dünya oyunlarında yeni bir çağı başlatacak. Oyuncular artık oyun dünyalarında somut bir varlığa sahip olacaklar. Sunucu sahipleri bu somut varlık sayesinde dijital evrenlerinde binbir çeşit markalı koleksiyon ve eşya çıkarabilecek.”

Böylece kripto para ve Blockchain teknolojisinin katıldığı alanlara  Minecraft da dahil oldu. Pikselli altyapısıyla yıllar geçse bile popüleritesinden bir şey kaybetmeyen Minecraft’ın yeni eklentisi oyun severler için güzel bir değişiklik olacaktır. Kripto para dünyasından bihaber olan oyunseverler kripto para dünyasının avantajlarını öğrenebilecek. Kripto para dünyasının müdavimleri ise belki de yıllar önce bıraktıkları oyunu tekrar oynamaya, şu Corona günlerinde Minecraft ile stres atmaya çalışacaklardır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar