Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56960.21
1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3247.95
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.4
-0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.6
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mnuchin; FinCEN, Yeni Düzenlemelerle Geliyor!

Steven Mnuchin, ABD Mali Suçları Önleme Ağı’nın (FinCEN), kripto para birimleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yayınlamaya hazır olduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
Mnuchin; FinCEN, Yeni Düzenlemelerle Geliyor!

ABD Hazine’den sorumlu devlet bakanı Steven Mnuchin, 12.02.2020 tarihinde kongre konuşmasında, ABD Mali Suçları Önleme Ağı’nın (Financial Crimes Enforcement Network/ FinCEN), kripto para birimleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yayınlamaya hazır olduğunu söyledi.

2019 Aralık ayında FinCEN başkanı Kenneth A. Blanco, kripto para dünyasının git gide kuruluşun düzenlemelerine ayak uydurduğunu söylemişti. Geçtiğimiz hafta ise FinCEN başkan yardımcısı New York’taki Menkul Kıymetler Sektörü ve Finansal Piyasalar Birliği’nin (Securities Industry and Financial Markets Association/SIFMA) 20. Kara Para Aklama ve Mali Suçlar Konferansında (Anti-Money Laundering (AML) and Financial Crimes Conference) kripto para borsalarında AML denetimlerinde esnekliğe yer olmadığını belirtmişti.

Munchin, Senato Mali Komitesi’nden önce birkaç detaydan bahsetti. Kripto para birimlerindeki düzenlemeler konusunda, hem kurumlar arası düzeyde hem de düzenleyicilerle olan ilişkilerde çok fazla zaman harcadıklarının altını çizdi.

“FinCEN ile bazı önemli yeni gereklilikleri kamuoyuna sunmak üzereyiz.” diyen Munchin detaylar hakkında ser verip sır vermedi. Ayrıca Munchin;

Binance BannerBinance Banner

“Teknolojinin ilerlemesinden emin olmak istiyoruz evet, ancak diğer taraftan, kripto para birimlerinin eski İsviçre banka hesap numaralarında kullanılmadığından da emin olmak istiyoruz.”

Konuşmanın ilerleyen dakikalarında Mnuchin, Emniyet güçlerinin, kara para aklamada kullanılıp kullanılmadığını anlamak için paranın hareketlerini görebilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ayrıca konuşmasında, hükümet elinden çıkma stablecoinlerden de konuştu. Konuyla ilgili gayet olumlu bir hava veren Mnuchin, özellikle küçük çaplı ödemelerin, sınır ötesi ödeme işlemlerini azaltabilmek adına teknolojilerin kullanılabileceğini savundu.

2019’un Temmuz ayında Beyaz Saray brifinginde kripto para birimleri ve düzenlemeler konuşulmuştu. O zaman Mnuchin,

Bitcoin gibi kripto para birimleri; siber suçlar, vergi kaçakçılığı, gasp, fidye yazılım, yasadışı uyuşturucu satışı, insan kaçakçılığı gibi milyonlarca doların döndüğü yasadışı kara ekonomi faaliyetleri için kullanılarak sömürüldü… Açık konuşmak gerekirse FinCEN; Bitcoin, Libra veya herhangi bir kripto para biriminde işlem yapan herhangi bir varlığı en yüksek kalite standartlarında tutacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar