BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Mnuchin; FinCEN, Yeni Düzenlemelerle Geliyor!

Steven Mnuchin, ABD Mali Suçları Önleme Ağı’nın (FinCEN), kripto para birimleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yayınlamaya hazır olduğunu söyledi.

Yayın:

-

ABD Hazine’den sorumlu devlet bakanı Steven Mnuchin, 12.02.2020 tarihinde kongre konuşmasında, ABD Mali Suçları Önleme Ağı’nın (Financial Crimes Enforcement Network/ FinCEN), kripto para birimleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yayınlamaya hazır olduğunu söyledi.

2019 Aralık ayında FinCEN başkanı Kenneth A. Blanco, kripto para dünyasının git gide kuruluşun düzenlemelerine ayak uydurduğunu söylemişti. Geçtiğimiz hafta ise FinCEN başkan yardımcısı New York’taki Menkul Kıymetler Sektörü ve Finansal Piyasalar Birliği’nin (Securities Industry and Financial Markets Association/SIFMA) 20. Kara Para Aklama ve Mali Suçlar Konferansında (Anti-Money Laundering (AML) and Financial Crimes Conference) kripto para borsalarında AML denetimlerinde esnekliğe yer olmadığını belirtmişti.

Munchin, Senato Mali Komitesi’nden önce birkaç detaydan bahsetti. Kripto para birimlerindeki düzenlemeler konusunda, hem kurumlar arası düzeyde hem de düzenleyicilerle olan ilişkilerde çok fazla zaman harcadıklarının altını çizdi.

“FinCEN ile bazı önemli yeni gereklilikleri kamuoyuna sunmak üzereyiz.” diyen Munchin detaylar hakkında ser verip sır vermedi. Ayrıca Munchin;

“Teknolojinin ilerlemesinden emin olmak istiyoruz evet, ancak diğer taraftan, kripto para birimlerinin eski İsviçre banka hesap numaralarında kullanılmadığından da emin olmak istiyoruz.”

Konuşmanın ilerleyen dakikalarında Mnuchin, Emniyet güçlerinin, kara para aklamada kullanılıp kullanılmadığını anlamak için paranın hareketlerini görebilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ayrıca konuşmasında, hükümet elinden çıkma stablecoinlerden de konuştu. Konuyla ilgili gayet olumlu bir hava veren Mnuchin, özellikle küçük çaplı ödemelerin, sınır ötesi ödeme işlemlerini azaltabilmek adına teknolojilerin kullanılabileceğini savundu.

2019’un Temmuz ayında Beyaz Saray brifinginde kripto para birimleri ve düzenlemeler konuşulmuştu. O zaman Mnuchin,

Bitcoin gibi kripto para birimleri; siber suçlar, vergi kaçakçılığı, gasp, fidye yazılım, yasadışı uyuşturucu satışı, insan kaçakçılığı gibi milyonlarca doların döndüğü yasadışı kara ekonomi faaliyetleri için kullanılarak sömürüldü… Açık konuşmak gerekirse FinCEN; Bitcoin, Libra veya herhangi bir kripto para biriminde işlem yapan herhangi bir varlığı en yüksek kalite standartlarında tutacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Yerel Seçimler Cardano Blockchain’i Üzerinde Yapılabilir!

Seçimler için Cardano!

Yayın:

-

yerel

Charles Hoskinson ile yapılan bir röportajda, Cardano tabanlı bir çözümün gelecekteki yerel seçimler için blockchain oylamasını mümkün kılabileceğini söyledi.

Bunun böyle olacağını hakkında sadece düşüncelere sahip değilim. Biz bunu sağlamak için altyapı oluşturuyoruz.

Hoskinson, Cardano merkezli seçimlere giden yolun kademeli olacağını ve bir dizi deney gerektireceğini söylüyor. Hoskinson, Belediye ve Eyalet seçimlerine destek vermeden önce, üçüncü partilerin ağı ön seçimler için kullanmasına başlayabileceklerini öne sürdü. Bunun neticesinde Hoskinson, ağın eski sistemler ile mücadele eden ülkeler için yerel seçimlerde kullanılabileceğini düşünüyor.

Bence üç ila beş yıl içinde bu teknolojiyi Etiyopya ya da Gürcistan hükümetine satmamız tamamen mümkün. Bu ülkeler yeni oylama sistemleri arıyor çünkü nüfus sayımı, kayıt ve özgür seçimler konusunda çok fazla sorun yaşıyorlar.

Ayrıca Hoskinson, IOHK’nın İngiltere’nin Lancester şehrinde bulunan ve düzenli olarak e-oylama araştırması yapan bir ekibi olduğunu da belirtti. Fakat kendisi, blockchain tabanlı bir oylama sistemini ölçeklendirmenin zor olacağını da kabul ediyor.

Eğer mahremiyeti önemsemediğiniz genel bir seçim yapıyorsanız, oylarları sayıyorsanız, milyon kişilik seçimler yapabilirsiniz. Ancak, mahremiyeti önemsediğiniz bir senaryoda işler ciddi anlamda karmaşıklaşabiliyor.

Ayrıca Hoskinson, geçtiğimiz gün Donald Trump’ın seçim ile alakalı olan bir tweetine yanıt verdi.

Seçimlerin Kasım’ın 3’ünde bitmesi gerektiğini söyleyen imalı bir tweet atan Trump’a, Hoskinson’un yanıtı, “Hey Don, bu problemin üstesinden gelebiliriz. İstediğin zaman ara.” oldu

Bu arada, Project Catalyst, Cardano girişimcilerinin finansman için proje sunmalarına izin verdi. Catalyst, Cardano Voltaire dönemine girdiğinde uygulama geliştirilen blockchain içi yönetişim türü için bir yol çizmeye başladı.

Ne dersiniz? Sizce yakın gelecekte blockchain teknolojisi ile desteklenmiş seçimler görebilecek miyiz?

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin 12. yaşını 14 bin dolarla kutluyor.

Yayın:

-

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

12 yıl önce Whitepaper’ı yayınlanan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 33 ayın en yüksek seviyesini görerek 14 bin dolara geldi. Corona virüsü pandemisi ile tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlığa bir seçenek olarak görülen ve sık sık güvenli liman olarak anılmaya başlayan Bitcoin, 2018 yılı Ocak ayından beri kıramadığı direnci kırdı.

Bitcoin (BTC) 24 saatlik fiyat grafiği

13 bin 935 dolar noktasını geçen Bitcoin daha önce 2019 yılı Haziran ayında 13 bin 880 dolara kadar çıkmıştı ancak yine de 14 bin dolara ulaşamamıştı. Şu anda birçok kripto para ve Bitcoin analistine göre Bitcoin 13 bin 880 dolar noktasının üzerinde bir dayanak noktası oluşturmayı başarırsa günlük grafikleri 15-16 bin dolar aralığında görmemiz mümkün olabilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Şu anda (31.10.2020/15:17) 13 bin 897 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC)’nin Corona virüsü pandemisi ve akabinde tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlık nedeniyle daha da güçlenerek yükseleceği ve altının güvenli liman unvanını ele geçireceği tahmin edilmekte.

Bu durumu destekleyenden ziyade zeminini oluşturan faktörlerden biri de hisse senetlerinin 2020 yılı Mart ayından bu yana en kötü haftasını yaşıyor olması. Bir de buna MicroStrategy’nin başlattığı birincil rezervin Bitcoin olması trendi de eklenince pusulanın geleneksel finanstan kripto para dünyasına kayması analistleri şaşırtmadı.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.