Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61321.09
7.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3323.08
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.79
-0.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
3.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Mode Bankacılık iOS Uygulamasıyla Geliyor!

Twitter’ın kurucu ortağı Biz Stone tarafından desteklenen finansal hizmetler firması Mode, iOS cihazlarda kullanılmak üzere Mode Bitcoin (BTC) bankacılık uygulamasını piyasaya sundu.

Clock
Paylaş
Mode Bankacılık iOS Uygulamasıyla Geliyor!

Twitter ailesinin Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle birlikte blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere birçok girişimi desteklediklerini biliyoruz. Şimdi de Twitter’ın kurucu ortağı Biz Stone tarafından desteklenen finansal hizmetler firması Mode, iOS cihazlarda kullanılmak üzere Mode Bitcoin (BTC) bankacılık uygulamasını piyasaya sundu.

4 Şubat günü Finextra’da yayınlanan haberde, ABD hariç tüm dünyada kullanılabileceği duyuruldu. Müşteriler uygulamaya 50 Euro/55 Dolar/330 Türk Lirası karşılığında kullanmaya başlayabiliyor. Banka kartları veya transferler doğrultusunda Bitcoin alabiliyor. Fonlar, dijital varlık saklama hizmeti BitGo çatısı altında yürütülecek.

Binance BannerBinance Banner

Mode Bankacılık Hız ve Güvenlik Sorunlarına Deva Olacak

Uygulama, kullanıcılarının Faster Payments yoluyla anlık para transferleri yapmalarına olanak sağlıyor. Mode’un İletişim ve Pazarlama Departmanının müdürü Ariane Murphy, “Mode uygulaması, işlem kısıtlamalarını, düşük hız/yüksek ücret sorunlarını, güvenlik eksiğini ve en önemlisi, Bitcoin uygulamalarını kullanan deneyimsiz kullanıcıları hedef aldı.

Mode, Müşterini Tanı (KYC) prosedürünü bir yapay zeka destekli kimlik doğrulama teknolojisi ile sağlıyor. Bir dakikadan az bir sürede hesap açılabildiği söylenen Mode Bankacılık uygulamasında sadece Müşterini Tanı (KYC) prosedürünün biraz uzun sürebileceği duyumları alınmıştır.

Twitter’ın kurucu ortaklarından birinin desteğine sahip olmak, gelişmekte olan yeni şirket için çok büyük bir avantaj. Ayrıca, Birleşik Krallık merkezli Mode’un ana şirketi R8 Grubu‘nun 2019 Nisan’ında 5 milyon dolarlık fon topladığı da biliniyor. Yani yakın zamanda güzel haberlerinin devamı geleceği aşikâr.

Bitcoin Blockchain’lerinin Başının Belası Hız

Kurumsal şirketler uzun bir süredir, yavaş ilerleyen Bitcoin işlemlerini hızlandırmak için çözüm arayışları içerisindedir. Bu konudaki en iyi gelişmelerden biri hiç süphesiz ki Lightning Network olmaktadır.

Lightning Network, Bitcoin Blockchain’ine yeni bir katman ekliyor ki bu da kullanıcıların herhangi iki parti arasındaki fazladan katmanda ödeme kanalları oluşturmasına olanak sağlıyor. Bu da neredeyse yok denecek kadar az işlem ücretiyle anında işlem yapılmasını sağlıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar