Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67792.01
1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3499.07
0.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.01
10.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.8
0.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

MoffettNathanson: Visa, Kripto Paraları Fırsat Olarak Görüyor!

Visa, Mastercard ve PayPal kripto para ekosistemini tehdit değil, fırsat olarak görüyor!

Clock
Paylaş
MoffettNathanson: Visa, Kripto Paraları Fırsat Olarak Görüyor!

New York merkezli bir araştırma firması olan MoffettNathanson, 15 Aralık Çarşamba günü müşterileriyle bir içerik paylaştı. İçerik, büyük ödeme hizmetleri firmaları; Visa, Mastercard ve PayPal kripto para sektörünün yükselişini bir tehdit olarak görmediklerini aksine bunu bir fırsat olarak görüp kripto para ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceklerinden bahsediyor.

728×90 muhabbit - MoffettNathanson: Visa, Kripto Paraları Fırsat Olarak Görüyor!300x250 muhabbit - MoffettNathanson: Visa, Kripto Paraları Fırsat Olarak Görüyor!

MoffettNathanson, ödeme hizmetleri şirketlerinin yaptıkları kripto para kabulünün önemli olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte şirketler değişen ortama ve ekosisteme uyum sağlamaya çalışıyor. Aralık ayının başlarında üç büyük şirket, MoffettNathanson’ın kripto para ve blok zinciri etkinliğinde konuşmuştu.

Visa, kripto paraların ödemeler için uygun bir teknoloji olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte şirket, kendini itibari para tabanlı ağların yaptığı gibi blok zinciri ağının üstünde çalışabilen bir “layer 2” çözümü olarak görüyor.

Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Terry Angelos şunları söyedi:

Visa’nın kripto para cüzdan ortaklıklardan önümüzdeki bir ila iki yıl içinde güçlü bir hacim artışı beklediğini söyledi.

Blockchain ve dijital varlık ürünlerinin EVP’si Raj Dhamodharan şunları söyledi:

Kripto paraları yeni ürünler oluşturmak için bir fırsat olarak görüyoruz. NFT ekosisteminde de yerimizi almayı düşünüyoruz.

Son olarak PayPal, daha geniş bir kitleye ulaşmak için eğitimle ilgili girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. Şirketin teknoloji danışmanı ve CTO’su Edwin Aoki şunları söyledi:

Şirketin DeFi ağları ile etkileşimine izin vermek ve kullanıcıların kripto paralarını cüzdanına güvenli bir şekilde aktarabilmeleri için platformumuzu geliştirmeye çalışıyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar