Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64195.72
-3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3072.26
-3.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.73
2.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.7
-3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Morgan Stanley Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Morgan Stanley, Bitcoin benimsenmesini bir adım üste mi taşıyacak?

Clock
Paylaş
Morgan Stanley Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Bloomberg’in bildirdiğine göre Morgan Stanley, Bitcoin’e ciddi bir oranda yatırım yapmayı planlıyor!

Morgan Stanley’in yan kuruluşu olan Counterpoint Global’in, “kripto para biriminin yatırımcılar için uygun bir seçenek olup olmadığını” araştırdığı söylenmekte.

728×90 muhabbit - Morgan Stanley Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Planlıyor!300x250 muhabbit - Morgan Stanley Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Morgan Stanley, Counterpoint Global’i “temel nedenlerle piyasa değeri önemli ölçüde artabilen” yatırımlarda uzmanlaşmış bir fon olarak tanımlıyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre fon, yıllık %72.7 oranında artarak, 16.25 olan MSCI All Country World Net Index’i önemli ölçüde geride bıraktı.

Şirketin, MicroStrategy’ye önemli yatırımlar yaptığı göz önüne alındığında, Bitcoin’e artan ilginin sürpriz olmadığı ortaya çıkıyor. Bildiğiniz gibi Ocak yında Morgan Stanley, MicroStrategy’nin %10 hissesini satın almıştı.

Bu arada Morgan Stanley, kripto para birimleri ile ilgilenen tek büyük bankacılık kurumu değil. 2020’nin 4. çeyreğinde hem JP Morgan hem de Visa, kripto ödeme hizmetleri için araştırmalar yaptığını doğruladı ve her iki şirketin temsilcileri, müşterilerin ve piyasa koşullarının durumuna göre daha fazla ilgi göstermeyi düşündüklerini de belirtti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar