Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66018
0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3396.2
-2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.03
-3.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.5
-0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mt. Gox Bitcoin Satışları Piyasayı Sallıyor, Ancak İyimserlik Sürüyor

Clock
Paylaş
Mt. Gox Bitcoin Satışları Piyasayı Sallıyor, Ancak İyimserlik Sürüyor

Mt. Gox’un alacaklılarına ödeme yapacağı haberinin ardından kripto piyasasında geniş çaplı bir satış dalgası oldu. Ancak bazı piyasa yapıcılar ve yatırımcılar, Bitcoin’in orta vadeli potansiyeli konusunda temkinli bir iyimserlik taşıyor.

GSR Co-CEO’su Rich Rosenblum, ödemenin üçüncü çeyrekte baskı yaratacağını, ancak sindirildikten sonra yıl sonuna kadar yeni zirvelere ulaşılabileceğini belirtti. Bitwise Başkanı Teddy Fusaro, dağıtılacak Bitcoin miktarının belirsiz olduğunu ve çoğunun satılmak yerine elde tutulduğunu söyledi. Galaxy’nin Araştırma Başkanı Alex Thorn ise piyasaya beklenenden daha az Bitcoin sürüleceğini ve satış baskısının düşük olacağını öngörüyor.

728×90 muhabbit - Mt. Gox Bitcoin Satışları Piyasayı Sallıyor, Ancak İyimserlik Sürüyor300x250 muhabbit - Mt. Gox Bitcoin Satışları Piyasayı Sallıyor, Ancak İyimserlik Sürüyor

Mt. Gox Alacaklılarına Ödeme ve Bitcoin Üzerindeki Etkileri

Mt. Gox’un 141,868 BTC’si alacaklılara ödenecek. Alex Thorn’a göre, alacaklıların çoğu erken dönem Bitcoin yatırımcıları olduğu için bu Bitcoin’lerin satılması yerine tutulması daha olası.

Piyasa Tepkileri ve Bitcoin’in Geleceği

Piyasa yapıcılar, ödemenin kısa vadeli baskı yaratacağını ancak Bitcoin’in yıl sonuna kadar yeni zirvelere ulaşma potansiyeli taşıdığını düşünüyor. Mt. Gox’un hareketleri nedeniyle fiyatın düşme ihtimaline rağmen, genel beklenti olumlu. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar