Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63298.6
4.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3052.8
2.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.62
4.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.3
4.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mt. Gox İle Alakam Yok, Sadece Çalınan Bitcoinleri Aldım!

Craig Wright geçtiğimiz hafta gündeme gelen Mt. Gox borsasından çalınan Bitcoinlerin, Tulip Trust’ında bulunması hakkında açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
Mt. Gox İle Alakam Yok, Sadece Çalınan Bitcoinleri Aldım!

Craig Wright geçtiğimiz hafta gündeme gelen Mt. Gox borsasından çalınan Bitcoinlerin, Tulip Trust’ında bulunması hakkında açıklama yaptı.

12 Haziran 2020 tarihinde Riccardo Spagni, Mt. Gox skandalı ile Craig Wright arasında bağı sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla açıklamıştı.

728×90 muhabbit - Mt. Gox İle Alakam Yok, Sadece Çalınan Bitcoinleri Aldım!300x250 muhabbit - Mt. Gox İle Alakam Yok, Sadece Çalınan Bitcoinleri Aldım!

Mt. Gox borsasından çalınan 80 bin Bitcoin, Craig Wright’ın mahkemede kendisine ait olduğunu iddia ettiği 1Feex isimli cüzdanından çıktı. Avukatlarının gönderdiği mektupta açık açık Wright’a ait olduğu belirtilen adres, daha önce Mt.Gox’un CEO’su Mark Karpeles tarafından 80 bin Bitcoin’in kaçırıldığı cüzdan adreslerinden biriydi.

mark karpeles mt. gox craig wright 2 scaled - Mt. Gox İle Alakam Yok, Sadece Çalınan Bitcoinleri Aldım!

Bu olayla alakalı neredeyse 4 gün boyunca bir açıklama yapmayan Craig Wright, sonunda Cointelegraph’a konuştu. Sözü edilen 80 bin Bitcoin’i 2011 Şubat ayında aldığını ve 2011 Mart ayında cüzdanına düştüğünü söyledi. Ayrıca tüm Bitcoin’lerin hâlâ aynı cüzdanda yer aldığını belirtti.

Mt. Gox’u hackleyenin kendisi olduğu iddialarını da cevapladı. Bu iddia için ellerinde olan tek kanıtın, sözde Mark Karpeles ve Jed McCaleb’in olduğu söylenen ve tüm kayıt değil tek bir metnin screenshot’ı. Kanıtın güvenilir olmadığını savunan Wright, “madem biliyorlardı neden 2014’e (Mt.Gox’un kapatıldığı yıl) kadar geri istenmedi?” dedi.

2014 yılına kadar kimsenin kendisiyle iletişime geçmediğini ve şimdi avukatlarının mektubu yayınlaması üzerine böyle bir olayın ortaya çıkmasını manipülasyon olarak yorumladı. Karpeles’in Skype metnini, avukatları 1Feex cüzdanının adresini yayınladıktan hemen sonra ortaya attığı ve ortalığı karıştırmaya çalıştığını düşündüğünü söyledi.

2020 yılına kadar kimsenin geri istemediği bu 80 bin Bitcoin üzerinde kim hak iddia ediyorsa ki buna Mt. Gox dahil, avukatlarıyla görüşmesini söyleyerek açıklamasını bitirdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar