Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66731
-1.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.93
-0.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.11
-4.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

My Neighbor Alice cNFT Çözümünü Duyurdu!

Popüler blockchain oyunu My Neighbor Alice (ALICE), NFT’ler ile ilgili önemli bir adım attı.

Clock
Paylaş
My Neighbor Alice cNFT Çözümünü Duyurdu!

Popüler blockchain oyunu My Neighbor Alice (ALICE), NFT’ler ile ilgili önemli bir adım attı.

728×90 muhabbit - My Neighbor Alice cNFT Çözümünü Duyurdu!300x250 muhabbit - My Neighbor Alice cNFT Çözümünü Duyurdu!

Bildiğiniz üzere My Neighbor Alice üzerinde sanal arazi satın alınarak geliştirmeler yapılabiliyor. Ek olarak NFT formunda birçok oyun içi öge hem satın alınabiliyor hem de kazanılabiliyor.

Son dönemde oldukça popüler olan ve blockchain ekosistemi dışında da spor, sanat ve diğer birçok alandan atılım gösterilen NFT’ler, aynı zamanda merkezsiz yapıdaki oyunlar için de önemli bir çözüm olarak öne çıkıyor.

NFT piyasasındaki en önemli eksikliklerden birinin “likidite” olduğunun altını çizen ALICE ekibi, satışa konulan NFT’lerin haftalarca ya da aylarca satılmayı bekleyebildiğini açıkladı. Bu noktada likidite açısından bir adım atan ALICE, cNFT (Collateralized NFT) çözümünü duyurdu.

cNFT Çözümünün işleyişini My Neighbor Alice ekibi şu şekilde anlatıyor:

“My Neighbor Alice oyuncusu Oscar’ın oyun içerisinde bir arazi satın almak istediğini varsayalım. Arazi satışına katılan Oscar, satışı kaanır ve arazi için 100 $’lık bir ödeme yapar. Bu ödeme Alice Foundation rezervlerine gönderilir ve tutarın bir kısmı teminat havuzunda biriktirilir. İlk olarak havuzlarda biriktirilen tutarlar, DeFi protokollerinden faiz kazanmak için kullanılacaktır. Bu sayede NFT sahipleri katkılarına göre faiz ödülü kazanabilir. Bu noktada Oscar, sahip olduğu NFT’yi fiyatı üzerinde anlaştığı takdirde istediği bir kişiye devredebilir. Anlaşılan fiyat, aynı zamanda ilgili NFT için dizayn edilen teminat miktarını da içerisinde barındırır. Bu noktada alıcı henüz bulunamamış olsa bile satıcı, satışını hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyor olabilir. Bu noktada satıcının ihtiyacı olan şey anlık likiditedir. Bu noktada satıcı Alice Foundation tarafından tutulan teminatı alabilir ve karşılığında NFT’yi kilitler. Teminat geri verildiğinde ise NFT yeniden serbest kalır.”

Daha fazla detayın önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirten My Neighbor Alice ekibi tarafından ortaya konan NFT çözümünü nasıl buldunuz?

ALICE an itibarıyla 11.5 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar