Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62415.14
4.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.02
4.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
3.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.1
3.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC onayı yakın mı? Nasdaq, BlackRock’ın spot Ethereum ETF başvurusunu güncelledi!

Clock
Paylaş
SEC onayı yakın mı? Nasdaq, BlackRock’ın spot Ethereum ETF başvurusunu güncelledi!

Nasdaq, bugün dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için güncellenen bir 19b-4 formu sundu. Bu gelişme, CboeBZX borsasının da benzer şekilde beş spot ETF teklifi için dün geç saatlerde yenilenen 19b-4 formlarını sunmasının hemen ardından geldi.

728×90 muhabbit - SEC onayı yakın mı? Nasdaq, BlackRock'ın spot Ethereum ETF başvurusunu güncelledi!300x250 muhabbit - SEC onayı yakın mı? Nasdaq, BlackRock'ın spot Ethereum ETF başvurusunu güncelledi!

Borsalar, SEC’nin bu hafta başlarında 19b-4 formlarını güncellemeleri talimatı üzerine harekete geçti. Form 19b-4, SEC’ye önerilen bir kural değişikliği hakkında bilgi vermek amacıyla dosyalandı ve spot Ethereum ETF’lerinin yürürlüğe girmesi için gerekli belgeler arasında. Ancak bu fonların ticarete başlayabilmesi için S-1 kayıt bildirimlerinin de onaylanması gerekiyor.

Staking işlemleri dahil değil

Nasdaq’ın son dosyasında staking ile ilgili diğer başvurularda kullanılan benzer bir dil yer alıyor ve staking işlemlerinin dahil edilmeyeceği belirtiliyor. BlackRock’ın başvurusunda şu ifadeler dikkat çekiyor: “Ne Vakıf, ne sponsor, ne Ether Saklayıcısı ne de Vakıf ile ilişkili herhangi bir kişi, doğrudan veya dolaylı olarak, Vakfın ETH’sinin herhangi bir kısmının Ethereum kanıtına tabi olduğu durumlarda herhangi bir eylemde bulunmayacak. BlackRock’ın başvurusuna göre, stake doğrulaması veya ek ETH kazanmak ya da gelir veya başka kazançlar elde etmek için kullanılmayacak.”

Bu güncellemeler SEC’nin spot Ethereum ETF’lerine yeşil ışık yakması için gerekli adımlar arasında yer alıyor ve sektörde önemli bir hareketlilik yaratıyor. BlackRock ve diğer varlık yöneticileri, spot Ethereum ETF’leriyle yatırımcılara daha geniş bir dijital varlık erişimi sağlamayı hedefliyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar