Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66105.59
0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3551.62
4.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.07
1.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.4
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

YAPAY ZEKA (AI)

Nasdaq, Yapay Zeka Tabanlı Ticaret Emirleri için SEC Onayı Aldı

Nasdaq, SEC tarafından 8 Eylül’de onay alarak, ilk yapay zeka destekli emir türünü kullanma yetkisine sahip olduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Nasdaq, Yapay Zeka Tabanlı Ticaret Emirleri için SEC Onayı Aldı

Nasdaq, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 8 Eylül’de onaylanan bir izin talebinin sonucunda ilk yapay zeka destekli emir türünü kullanma yetkisi aldığını açıkladı.

Yeni sistem, “dinamik orta nokta uzun süre emri” olarak adlandırılan M-ELO türünü geliştiriyor. Bu tür, mevcut M-ELO otomatik emir türünü daha esnek hale getirerek, gerçek zamanlı olarak güncellenebilmesine ve yeniden ayarlanabilmesine imkan tanıyor.

728×90 muhabbit - Nasdaq, Yapay Zeka Tabanlı Ticaret Emirleri için SEC Onayı Aldı300x250 muhabbit - Nasdaq, Yapay Zeka Tabanlı Ticaret Emirleri için SEC Onayı Aldı

Emir türleri, belirli ticaret çiftlerini tam piyasa fiyatlarında gerçekleştirmek için kullanılan yazılım talimatlar kümesidir. Bu otomasyon türü uzun bir süredir kullanılıyor. Ancak yeni yapay zeka destekli emir türü, emirleri tam zamanlı olarak gerçekleştirmek için takviyeli öğrenme yapay zeka kullanımını içermesi açısından öncü bir özellik taşıyor.

Takviyeli öğrenme yapay zeka, bir yapay zeka modelinin bir görevi veya problemi çözmek için deneyerek öğrendiği bir öğrenme yöntemidir. Bu öğrenme şekli, modelin bir eylemi gerçekleştirip sonucunu gözlemleyerek, bu eylemin hangi koşullarda olumlu ya da olumsuz sonuçlar doğurduğunu anlamasına dayanır.

Bu yeniliğin, sistemdeki emirleri büyük ölçüde daha hızlı gerçekleştirilmesi bekleniyor. SEC’in onay duyurusu ile beraber Nasdaq, dinamik M-ELO’nun araştırma ve test aşamalarında “dolum oranlarında %20.3 artış ve işaretleme oranlarında %11.4 azalma” gözlemlediğini açıkladı.

“Bu yeni özellik, her bir sembol için hesaplanır ve her 30 saniyede bir 140’tan fazla veri noktasını inceleyerek piyasa koşullarını değerlendirir ve bir işlemin gerçekleştirilebilmesi için en uygun zaman aralığını ayarlar.”

Nasdaq

Geleneksel yöntemden farklı olarak, yapay zeka ile emirlerin sürelerini gerçek zamanlı olarak düzenlemek, dolum oranlarının artmasını sağlarken, piyasa üzerindeki etkiyi büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Fintech sektöründe yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi, finans endüstrisini kapsamlı bir şekilde etkiledi. Bu teknoloji, geleneksel hisse senedi ve kripto para trader’ları için eğitim araçları olarak da kullanıldı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar