Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63731.26
3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.61
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.22
-1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Nasdaq’ta Listeli Sigorta Şirketi Bitcoin Alabilir!

Metromile, BTC’ye yatırım yapacak!

Clock
Paylaş
Nasdaq’ta Listeli Sigorta Şirketi Bitcoin Alabilir!

Merkezi San Francisco‘da bulunan Nasdaq’ta listelenmiş bir sigorta şirketi olan Metromile Inc., Bitcoin’i ticari faaliyetlerinin temel bir parçası haline getirmeyi düşünüyor.

Şirketin Perşembe günü yaptığı açıklamada, poliçe sahiplerine sigorta için ödeme yapma ve uygun sigorta talepleri için BTC ve dolar cinsinden ödeme seçeceği sunacağını duyurdu. Bu, Metromile’ı hem prim kabul eden hem de kripto para biriminde sigorta taleplerini karşılayan ilk sigorta şirketi yapacak.

Binance BannerBinance Banner

Nasdaq’ta işlem gören şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin’e 10 milyon $ değerinde bir yatırım yapacağını da açıkladı. Şirket kesin bir tarih belirtmese de, 10 milyon $’lık bir satın alma, mevcut fiyat seviyelerinde 175 BTC’ye eşittir.

Şirket, kripto ödemelerini kabul etmenin “daha adil sigorta taahhütlerini destekleyeceğine ve kripto para birimlerinin tüketiciler arasında önemi arttıkça poliçe sahipleri için finansal bir dayanıklılık getireceğine” inandığını söylüyor.

Metromile CEO’su Dan Preston, şirketin bu kararı almasını şu şekilde açıkladı:

Merkezi olmayan finansmanı desteklemek ve yeni bir ödeme seçeceği olarak Bitcoin’i kullanıcılarımıza sunmak, dijital sigorta platformumuz ve uçtan uca yapay zeka otomasyonu için bir sonraki adımdır. Sonuç ise, herkes için daha adil bir sigorta hizmeti olacaktır.

Metromile, prim ödemelerini kat edilen kilometrelere göre ödeme yapan bir otomobil sigorta şirketidir. Şirket, sigorta kapsamının yılda ortalam %47 tasarruf sağladığını iddia ediyor.

Şirket, dördüncü çeyrek kazançlarının raporunu 30 Mart’ta yayınladı ve burada yükümlülüğe giren poliçelerde önemli bir artış gördüğünü bildirdi. Büyüme açısında büyük bir yıl olan 2019’a kıyasla ise şirketin sigorta gelirleri biraz azalmış.

Nasdaq’ta MILE ismi ile işlem gören şirketin hisse senedi fiyatı Çarşamba günü %2.1 düşüşle 8.81 $’dan kapandı. Şirketin toplam piyasa değeri ise 1.11 milyar $.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar