Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63506.7
5.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.79
3.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.77
6.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.8
6.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NBA Playoff’lar için “Dinamik” NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

NBA geçtiğimiz günlerde duyurduğu 18.000 parçadan oluşacak yeni NFT koleksiyonunu 22 Nisan 2022 Cuma günü piyasaya sürüyor.

Clock
Paylaş
NBA Playoff’lar için “Dinamik” NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

NBA geçtiğimiz günlerde duyurduğu 18.000 parçadan oluşacak yeni NFT koleksiyonunu 22 Nisan 2022 Cuma günü piyasaya sürüyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

“The Association” ismini taşıyacak olan koleksiyondaki her NFT bu seneki playoff’larda yer alan bir NBA oyuncusunu temsil ediyor. Koleksiyonda 16 NBA takımından her oyuncu için toplamda 75 NFT yer alıyor.

728×90 muhabbit - NBA Playoff'lar için "Dinamik" NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor300x250 muhabbit - NBA Playoff'lar için "Dinamik" NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Ancak, tıpkı oyuncuların kendileri gibi, bu NFT’ler de sabit bir formda olmayacak. Her oyuncunun gerçek hayatta playoff’larda sergilediği performansa göre NFT’ler de form değiştirecek.

Diğer bir deyişle, belirli bir sayıda gerçekleştirilen smaçlar, bloklar, üçlükler, ribaundlar veya asistler oyuncunun NFT’deki resminin değişmesine yol açacak. NFT’lerin arka planları ve çerçeveleri de oyuncunun yer aldığı takımın performansına göre değişecek.

NBA Top Shot 901x600 - NBA Playoff'lar için "Dinamik" NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor
NBA Top Shot

NBA Yeni NFT Koleksiyonu The Association için Patent Başvurusu Yaptı

The Association NFT’lerinin NBA fanlarına pek de pahalıya patlamaması bekleniyor. Koleksiyonun web sitesine göre NFT’leri mint etmek bedava, ancak ilgilenen koleksiyoncuların Ethereum üzerinden işlem ücreti ödemesi gerekecek.

Bununla beraber, NBA’in NBA Top Shot NFT sahipleri için bazı parçaları rezerve ettiği biliniyor. Ayrıca NBA, her cüzdanda maksimum bir NFT’nin yer alabileceğinin de altını çizdi.

OpenSea gibi önde gelen NFT pazar yeri platformlarında yerini alan koleksiyon için NBA 50.000 üyeye sahip bir Discord server’ı ve NBA x NFT isimli bir Twitter hesabı oluşturuldu. NBA aynı zamanda “The Association” için Nisan 2022’nin ilk günlerinde marka tescil başvurusunda da bulunmuştu.

Her ne kadar NFT piyasası son zamanlarda genel olarak düşüşe geçmiş olsa da, spor NFT’lerine yönelik ilgi hala tüm hızıyla devam ediyor. Örneğin, Gary Vaynerchuk tarafından desteklenen NFT basketbol oyunu Swoops 12 Nisan 2022 tarihinde Polygon’da yeni bir fantezi spor oyunu oluşturmak için 3,5 milyon dolar sermaye aldığını duyurdu.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar