Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63701.41
2.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3066.81
4.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.41
14.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
4.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Neo-Naziler, Terörü Yaymak İçin Bitcoini (BTC) Kullanıyor!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok kuruluşa göre, Neo-Naziler terörü yaymak amacıyla Bitcoin (BTC) kullanıyor.

Clock
Paylaş
Neo-Naziler, Terörü Yaymak İçin Bitcoini (BTC) Kullanıyor!

Evet yanlış duymadınız! ABD İç Güvenlik’ine (Homeland Security) göre Neo-naziler, terörü yaymak amacıyla Bitcoin (BTC) kullanıyor olabilir!

Üstelik bu New Jersey İç Güvenlik Bakanı Jared Maples, İftira ve İnkârla Mücadele Birliği Başkan Yardımcısı George Selim ve Kongre Araştırma Merkezi’nden Finans Uzmanı Rena Miller tarafından onaylanmış bir bilgi.

728×90 muhabbit - Neo-Naziler, Terörü Yaymak İçin Bitcoini (BTC) Kullanıyor!300x250 muhabbit - Neo-Naziler, Terörü Yaymak İçin Bitcoini (BTC) Kullanıyor!

Terörist Gruplar ve Bitcoin (BTC)

Geçmişte, İşid veya Hamas* gibi birçok terör örgütünün Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullandığını biliyoruz. Kripto para sektörü oldukça da kullanmaya devam edeceklerdir.

Neo-nazilerin de 2017 Ağustos’undaki Virginia’daki araba saldırısının bütün finansmanının Bitcoin ile sağlandığı öğrenildi. Aynı şekilde Selim’den alınan bilgilere göre Neo-nazi beyaz ırk üstünlüğü savunucusu Andrew ‘Weev’ Auernheimer’ın yüklü miktarda bağış aldığı ve bu bağışların da Bitcoin (BTC) üzerinden aktarıldığı kanıtlanmış bir veri.

neo naziler 1024x512 - Neo-Naziler, Terörü Yaymak İçin Bitcoini (BTC) Kullanıyor!
2017 Virginia

Neo-Nazilerin Bitcoin Kullanımının Nasıl Etkileri Olabilir?

Belirli bir miktarın üstündeki Bitcoin aktarımları kesinlikle kripto para sektörünü etkileyecek ve ani dalgalanmalara neden olacaktır. Piyasadaki dalgalanmanın birçok grubu ve yatırımcıyı etkileyeceği gibi ülke politikalarını da etkilemesi beklenmekte.

Hükümetler bu durumu engellemek için bazı kısıtlamalar yapmak zorunda kalacaklardır. Doğal olarak bu kısıtlamalar, sadece terörist grupları değil, ülkedeki tüm Bitcoin yatırımcılarını da etkileyecektir.

Bununla beraber terörist grupların terörü yaymak için olarak kullandığı tek araç Bitcoin değil! Apple’ın iTunes’u da terörist grupların radarına takılmış durumda. Apple’ın müşteri gizliliği ilkesi nedeniyle korunma hâlinde hisseden terörist gruplar fon arayışlarını iTunes üzerinde yapıyor.

Bunun yanı sıra ABD’deki birçok kripto analisti ve yatırımcısı geleneksel para birimlerinin kara ekonomide hâlâ bir numara olduğunu savunuyor.
Uluslararası aranan teröristlerden tutun da en küçük kapkaççısına kadar her türlü yasa dışı faaliyetin fonu geleneksel para birimlerinden gelmektedir.

*(Hamas Türkiye tarafından terör örgütü olarak tanınmamasına rağmen ABD için bir terör örgütü kapsamındadır.)

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar