Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66894.24
0.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3084.19
0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.78
-0.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.8
-1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

New York Başsavcısı, Yatırımcıları, Kripto Para Şirketleri Hakkında İhbarcı Olmaya Davet Etti!

Savcılık, kripto para firmasında suistimale tanık olabilecek yatırımcılara ihbarcı olarak şikayette bulunmak için kapılarını açtı.

Clock
Paylaş
New York Başsavcısı, Yatırımcıları, Kripto Para Şirketleri Hakkında İhbarcı Olmaya Davet Etti!

New York Başsavcısı Letitia James, mevcut piyasa koşullarının ve aşırı fiyat oynaklığının ortasında, bir kripto para firmasında “suistimale tanık olabilecek yatırımcılara” ihbarcı olarak şikayette bulunmak için kapıları açtı.

728×90 muhabbit - New York Başsavcısı, Yatırımcıları, Kripto Para Şirketleri Hakkında İhbarcı Olmaya Davet Etti!300x250 muhabbit - New York Başsavcısı, Yatırımcıları, Kripto Para Şirketleri Hakkında İhbarcı Olmaya Davet Etti!

Kısa süre önce yaptığı bir açıklamada James, borsalarda veya borç verme platformlarında hesapları kilitlenen, fonlara erişemeyen veya “kripto para yatırımları hakkında aldatılan” New York merkezli kripto para kullanıcılarını Başsavcılık Ofisi ile iletişime geçmeye çağırdı. Bir ihbarcı olarak, yetkililere şikayette bulunan bir kişinin kimliğinin gizli tutulacağı ve kullanıcıların bu konuda endişe duymamaları gerektiği bildirildi.

Yatırımcıları, haklarını savunmak için mücadele vermelerini belirten James şu ifadelere yer verdi:

“Yatırımcılara kripto para birimlerinde büyük getiri sözü verildi, ancak bunun yerine zor kazanılan paralar kaybedildi. Kripto para platformları tarafından aldatıldığına inanan herhangi bir New Yorkluyu ofisimle iletişime geçmeye çağırıyorum. Ayrıca kripto para şirketlerindeki kötü davranışlara tanık olabilecek çalışanları ihbarcı şikayetinde bulunmaya teşvik ediyorum.”

Tüm Şikayetler Dikkate Alınacak

James, özellikle fonları Terra (LUNA) yeni adıyla Terra Classic (LUNC)’nin çöküşünden etkilenmiş olabilecek yatırımcıların yanı sıra, Celsius ve Voyager gibi şirketlerden kaynaklı kayıplar için de alınan tüm şikayetlerin işleme alınacağı belirtiliyor.

Kripto para firmaları arasındaki uygulama açısından, New York Başsavcılığı, görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eyalet ve federal yetkililer arasında ön saflarda yer alıyor. Ekim 2021’de James, menkul kıymetler ve emtialar satarak veya teklif ederek eyalette yasa dışı olarak faaliyet gösterdiğini iddia ettiği iki kripto para kredi platformunun faaliyetine son verdi.

James’in ofisi, büyük kripto para birimlerinin düşen fiyatlarının ortasında, haziran ayında kripto para kullanıcılarını da uyardı. James ofisi aracılığı ile yatırımcıların “yüz milyarlarca dolar” kaybetmesine yol açabilecek piyasa koşullarının her zaman var olduğunu belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar