Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63637.38
4.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3059.05
3.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.86
4.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552
2.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

New York Regülatörü, Paxos’tan BUSD İhracını Durdurmasını İstedi!

Paxos 21 Şubat’ta BUSD İhracını Durduruyor!

Clock
Paylaş
New York Regülatörü, Paxos’tan BUSD İhracını Durdurmasını İstedi!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal yapmış olduğu haberde, SEC’in Paxos’a dava açmaya hazırlandığını belirtmişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise Paxos’u yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği için dava etmeyi planladığını dile getirmişti. Son yaşanan gelişmelerde ise New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), stablecoin ihraççısı olarak bilinen Paxos’un, Binance USD’nin (BUSD) ihracını durdurmasını istedi.

728×90 muhabbit - New York Regülatörü, Paxos'tan BUSD İhracını Durdurmasını İstedi!300x250 muhabbit - New York Regülatörü, Paxos'tan BUSD İhracını Durdurmasını İstedi!

Konuyla ilişkili olarak Binance sözcüsünden ise açıklama gecikmedi. Binance sözcüsü açıklamasında, Paxos firmasının NYDFS’den gelen talep üzerine Binance’e bilgilendirmede bulunduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Paxos bize ulaştı ve New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın onlardan yeni BUSD ihracının durdurulmasını istediğini aktardı. Durdurma sonucunda BUSD’nin piyasa değeri kademeli olarak azalacaktır. Paxos ürün konusunda bazı hizmetleri sunmaya ve geri ödemeleri yapmaya da devam edecek. İlerleyen dönemde fazladan da bilgi vereceğiz”

Binance Sözcüsü

Paxos 21 Şubat’ta BUSD İhracını Durduruyor!

NYDFS tarafından incelenen Paxos, 21 Şubat 2023 tarihinden itibaren BUSD ihracını durduracağını ve Binance ile bu ortaklığı sonlandırdığını duyurdu. BUSD, 16 milyar dolarlık piyasa hacmi ile kripto para piyasasının en büyük stablecoinlerinden biri olarak bilinmektedir.

Binance CEO’sundan BUSD Açıklaması Geldi!

Binance Muhabbit11 800x400 1 - New York Regülatörü, Paxos'tan BUSD İhracını Durdurmasını İstedi!

Konuyla ilişkili olarak Binance CEO’sundan açıklama geldi. Söz konusu açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

“Paxos tarafından, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından yeni BUSD basımına son verilmesi talimatı verildiği bize bildirildi. Paxos, NYDFS tarafından denetlenmektedir. BUSD, tamamen Paxos’a ait olan ve yönetilen bir stablecoin’dir. İddia edilen SEC ve Paxos davası hakkında, bu konudaki haberler dışında hiçbir bilgim yok. Dava ABD SEC ve Paxos arasındadır.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar