Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62609.65
-4.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3070.5
-3.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.25
-9.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.6
-5.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nexo, Mastercard İle Birlikte, Kripto Para Destekli Ödeme Kartı Çıkarıyor!

Yeni kart ile birlikte kullanıcılar, dijital varlıklarını satmadan harcama yapma imkanı elde etmiş olacak.

Clock
Paylaş
Nexo, Mastercard İle Birlikte, Kripto Para Destekli Ödeme Kartı Çıkarıyor!

Reuters tarafından kısa süre önce yayımlanan bir habere göre, kripto para platformu Nexo, kripto para destekli bir ödeme kartı hizmeti için Mastercard ile birlikte çalışacağını söyledi. Reuters haberinde ayrıca, elektronik para firması DiPocket’in, Nexo’nun kart düzenleyicisi olarak görev yapacağı da belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Nexo, Mastercard İle Birlikte, Kripto Para Destekli Ödeme Kartı Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Nexo, Mastercard İle Birlikte, Kripto Para Destekli Ödeme Kartı Çıkarıyor!

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada Nexo, yeni kartın kripto para destekli bir kredi hattına bağlı olduğunu belirtti. Ayrıca, yatırımcıların kripto paralarının itibari değerinin yaklaşık olarak %90’ını harcamalarına da izin verileceği dile getirildi. Böylece yeni kart ile birlikte kullanıcılar, dijital varlıklarını satmadan harcama yapma imkanı elde etmiş olacak.

Yeni kartın, ilk olarak yalnızca belirli Avrupa ülkelerinde kullanılacağını belirten İsviçre merkezli Nexo, küresel olarak kabul edilen kartın dijital varlıkları teminat olarak kullandığını dile getiriyor.

Dev Şirketler Kripto Para Odaklanıyor

Kripto para ekosisteminin dünya genelinde gelişmesi ve kullanım alanının artması ile birlikte dev ödeme şirketleri de bu alana kayıtsız kalmıyor. Örneğin ödeme devi Mastercard kripto para alanı ile ilgili girişimlerini açıklamaya başladı.

mastercard yedek - Nexo, Mastercard İle Birlikte, Kripto Para Destekli Ödeme Kartı Çıkarıyor!

Bu kapsamda, küresel ödeme şirketi Mastercard, metaverse dünyasının kapılarını aralamaya hazırlandığını açıkladı. Yeni açıklama ile Mastercard, 15 farklı ticari marka başvurusunda bulunarak metaverse dünyasına da adım atmış oldu.

Mastercard’ın başvuruları arasında NFT destekli multimedya, dijital ürünler için pazar yerleri, metaverse’te kart ve ödeme işlemlerinin yanı sıra işletmelerin ticari işlemleri için e-ticaret yazılımlarının geliştirilmesi gibi konular yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Hatta bu konuda açıklama yapan Mastercard Kripto Para, Blok Zinciri Ürünleri ve Ortaklıkları Başkanı Raj Dhamodharan, şu ifadelere yer verdi:

“Mastercard, dijital varlıkların finansal ortamda devrim yarattığının farkında.”

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar