Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65364.01
-1.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.19
-2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.25
-5.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.3
-1.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Etkinlik Haftasında Öne Çıkanlar!

Bağış toplamanın yeni yolu NFT!

Clock
Paylaş
NFT Etkinlik Haftasında Öne Çıkanlar!

Geçtiğimiz hafta birçok NFT etkinliği oldu. Bu etkinliklerde FLUF World x Snoop Dogg, Adidas Originals x Prada, UNICEF ve WAX gibi projeler, kişiler ve şirketler yer aldı.

Yoğun bir haftadan sonra bu etkinliklerle ilgili haberleri sizin için derledik.

Bir bağış için FLUF World ve Snoop Dogg ortaklık kurdu

FLUF World, Beyond VR stüdyosu ve Snoop Dogg iş birliğiyle NFT açık arttırılmasını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Düzenlenen bağış gecesinde 1 milyon dolar değerinde yardım toplandı. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Auckland City Mission adına yapılan bağış gecesi, başarılı bir şekilde gerçekleşti.

728×90 muhabbit - NFT Etkinlik Haftasında Öne Çıkanlar!300x250 muhabbit - NFT Etkinlik Haftasında Öne Çıkanlar!

Açık arttırmada Beyond tarafından tasarlanan Snoop Dogg temalı FLUF World NFT’leri satıldı. 7 adet sınırlı sayıda üretilen NFT’lerin satışı OpenSea üzerinde gerçekleşti.

Auckland City Mission, konut ihtiyacı olanlara kalacak yer temin etmeye çalışıyor. Aralık ayında FLUF World, Auckland City Mission’a 100.000 dolar değerinde bağış yapmıştı.

Adidas Originals ve Prada

Adidas Originals, SuperRare’da yer alan dijital sanatçı Zach Lieberman ile Adidas Originals x Prada projesini başlattı. Bu satışlardan elde edilecek gelir, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Slow Factory’e bağışlanacak.

Slow Factory, sürdürülebilirliği ve okuryazarlığı geliştirmeye adamış bir kurumdur.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

UNICEF 75. yılını NFT koleksiyonu ile kutladı

UNICEF’in 75. yılının arifesinde UN Children’s Agency, 1.000 parçalık NFT koleksiyonu çıkardı. Çıkarılan NFT koleksiyonu ile, çocukların okulda internete bağlanabilmelerini sağlamak amacıyla 740.000 dolar para toplandı.

1.000 adet NFT satışından başlangıçta 550.000 $ kazanıldı. Sonrasında özel parçalar açık arttırma ile satışa koyuldu ve 140.000 $ daha gelir elde edildi. Ayrıca UNICEF, NFT’lerin ikincil satışlarında elde edilen gelirin %20’sini alacağı bir telif hakkı anlaşması yaptı. Bu satışlardan da 50.000 dolar kazanç sağlandı.

Bu anlaşma ile ilerleyen zamanlarda UNICEF, NFT’lerin satılmaya devam etmesiyle düzenli olarak gelir elde edebilir.

UNICEF 1200x298 - NFT Etkinlik Haftasında Öne Çıkanlar!
Patchwork Kingdoms

WAX 10 milyon adet NFT dağıtıyor!

WAX platformu yakın zamanda 11 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Bu sayıyı kutlamak için ise ilk 10 milyon kullanıcısına 10 milyon NFT dağıtmaya karar verdi.

Şirkete göre bu şu ana kadar ücretsiz olarak dağıtılan en büyük NFT airdrop’u. Ayrıca şirketin iddiasına göre bu airdrop sıfır karbon emisyonu ile yapılacak.

Dağıtılacak bedava NFT’ler, WAX tarihindeki anıları temsil edecek. NFT’ler, 2019’daki platform açılışından, AMC ve Örümcek Adam iş birliğine kadar birçok anı içinde bulunduracak.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar