Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64260
-3.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3162.53
-8.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.17
-10.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.1
-4.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

NFT İçeren Blockchain Oyunları Google’da Reklam Verebilecek!

Kripto para sektörünün reklamlarını yasaklı tutan Google, NFT tabanlı oyunlar için bu yasağı esnekleştiriyor. İşte detaylar.

Clock
Paylaş
NFT İçeren Blockchain Oyunları Google’da Reklam Verebilecek!

Google, kripto para sektörü için reklam politikasını güncelledi ve blockchain tabanlı olan NFT’li oyun reklamlarına izin vereceğini açıkladı. Ancak bu oyunların kumar veya kumar hizmetlerini teşvik etmemesi gerekiyor.

Google’ın yayımladığı blog gönderisine göre, yeni değişiklikler 15 Eylül 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek ve kriterleri karşılayan projelerin reklamları verilebilecek.

728×90 muhabbit - NFT İçeren Blockchain Oyunları Google'da Reklam Verebilecek!300x250 muhabbit - NFT İçeren Blockchain Oyunları Google'da Reklam Verebilecek!

“NFT oyunları; oyuncuların karakterlerinin sanal giyimi, silahları veya zırhları gibi oyun içi öğeler satın almalarına izin veren oyunlardır. Bu öğeler, kullanıcı deneyimini geliştirmek veya oyun içinde ilerlemelerine yardımcı olmak için kullanılır veya tüketilir.”

Yeni politikada; oyuncuların NFT’lerini ödüller (kripto paralar) için bahis yapmalarına veya stake etmelerine izin veren oyunların tanıtımları yasaklı kalmaya devam edecek. NFT’ler içeren kumar oyunları da yasaklı olacak.

Google, 2018 yılında platformlarındaki tüm kripto para sektörü ile ilgili reklamları yasaklamıştı. Şirket, yasağın kalıcı olup olmayacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Google’ın o zamanki sürdürülebilir reklam direktörü Scott Spencer kripto para reklamları için, “aşırı dikkatle yaklaşılması gerekiyor” demiş ve Google’ın bundan zarar gördüğünü belirtmişti.

Haziran 2021’de Google, platformunda reklam yapmalarına izin vermek için “Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen kripto borsaları ve cüzdanlarını” içeren bazı şirketlere izin vermek için yasağı hafifletmişti. Ancak bunun için de bazı kriterler bulunuyordu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar