Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67298.9
0.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3509.41
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.69
8.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.4
0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

NFT Koleksiyonu Azuki, Fiziksel Bir Eşyayı Dijitalleştiren Yeni Tokenını Duyurdu!

Popüler Azuki NFT koleksiyonu, yeni nesil tokenını duyurdu!

Clock
Paylaş
NFT Koleksiyonu Azuki, Fiziksel Bir Eşyayı Dijitalleştiren Yeni Tokenını Duyurdu!

Animelerden esinlenerek yapılan ve büyük ses getiren NFT projesi Azuki, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda Physical Backed Tokenı (PBT) başlattığını duyurdu.

Ethereum blok zinciri üzerinde açık kaynaklı bir yazılım ile fiziksel bir eşyayı bağlayan PBT, BEAN Chip veya fiziksel şifreleme çipi kullanarak kendi asimetrik kodunu oluşturacak. PBT ve BEAN Chip beraber “senin olması için tara” adlı yeni bir teknoloji ortaya çıkardı.

728×90 muhabbit - NFT Koleksiyonu Azuki, Fiziksel Bir Eşyayı Dijitalleştiren Yeni Tokenını Duyurdu!300x250 muhabbit - NFT Koleksiyonu Azuki, Fiziksel Bir Eşyayı Dijitalleştiren Yeni Tokenını Duyurdu!

Azuki takımı konu hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Telefonunuzla bir çipi taramak bir PBT’nin mint edilmesine veya dijital olarak sahibinin cüzdanına aktarılmasını sağlayacak. Bu fiziksel bir eşyanın sahibinin eşyayı PBT halinde de sahip olmasını sağlayacak. Bu şekilde fiziksel bir eşya dijital bir token haline çevrilmiş olacak.”

PBT, fiziksel bir eşyanın tam sahipliğinin takibi ve merkezi olmayan kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi amaçlıyor. Tamamen blok zinciri üzerinde olacak tokenlar merkeziyetsiz bir server sayesinde tamamen güvenilir olacak. Azuki’ye göre, hiçbir kuruluş eşyaların sahipliğini tek elde tutamayacak ve doğrulama konusunda tekil hakka sahip olmayacak. Bu yeni teknoloji herkesin kullanımına açık olacak.

Azuki, PBT’lerin fiziksel eşyaları dijital varlıklara çevirmesiyle yeni nesil deneyimlerin ortaya çıkacağına inanıyor. Proje sayesinde eşya sahipleri eşyalarının hem fiziksel hem de dijital hallerinin koleksiyonunu oluşturabilecek. Bu sayede kimliği doğrulanmış öğeler takas edilebilecek veya gerçek hayatta görevler oluşturulabilecek.

Azuki’nin duyurusu topluluktan farklı tepkiler aldı

Twitter üzerinden yapılan duyuru sonrasında kripto para topluluğu da Twitter üzerinden karışık tepkiler verdi. Bazıları böyle bir teknolojinin gereksiz olduğunu vurgularken bazıları ise heyecan verici olduğunu söyledi.

Azuki’nin Physical Backed Token (PBT) duyurusu sonrasında Azuki NFT’leri satışında da artış sağlandı. Son 24 saat içinde Azuki NFT’leri OpenSea üzerinde en çok işlem hacmine sahip NFT koleksiyonu oldu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar