Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61353.16
7.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3323.69
2.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.79
-1.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.2
3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

NFT Oyunu Pixelmon, 70 Milyon Dolarlık Kötü Tasarım Sonrası Güncellenerek Geri Dönüyor

Kötü bir başlangıç yapan Pixelmon tekrar piyasalarda!

Clock
Paylaş
NFT Oyunu Pixelmon, 70 Milyon Dolarlık Kötü Tasarım Sonrası Güncellenerek Geri Dönüyor

2022 yılının başlarında en başarılı projelerden biri olarak kabul edilen Pixelmon, Pokemon benzeri deneyim sözü vererek NFT satışlarından 70 milyon dolardan fazla toplamıştı. Ancak NFT’ler açıldığında görsellerin kalitesi herkesi şok etmişti.

NFT’lerin açılmasından sonra Pixelmon kurucularından bir tanesi paylaşılan sanat hakkında “Korkunç bir hata” yorumunu yapmıştı. Bu yorumdan sonra sessizliğe bürünen Ethereum tabanlı proje, yeni bir duyuru paylaştı. Pixelmon, yaptığı duyuruda yönetim kadrosunu değiştirdiğini, sanatını güncellendiğini ve yeni bir yol haritası hazırladığını açıkladı. Minecraft’tan ilham alınarak yapılan blok şeklindeki NFT’ler daha iyi tasarlanmış 3D yaratıklara dönüştürüldü.

Binance BannerBinance Banner

Pixelmon geliştiricileri şimdi eski NFT’leri yenisiyle değiştirmek için uğraşıyor. Bloklu yapıya sahip eski NFT’ler yeni 3D tasarımlı haline çevrildikten sonra yaklaşan Pixelmon online oyununda oynanabilir hale gelecek. Sonra da diğer metaverse oyunlarında oynanabilir hale getirilmesi planlanıyor. Eski NFT’ler daha önce tanesi 3 ETH’dan (8.100 dolar) satılmıştı.

Pixelmon, 2022 yılı başında NFT tabanlı projeler oluşturmaya yardımcı olan bir Web3 VC stüdyosu olan LiquidX tarafından satın alınmıştı. Paylaşılan yeni bilgilere göre, LiquidX projenin %60 hissesini satın almış ve LiquidX Kurucu Ortağı Giulio Xiloyannis, Pixelmon’un CEO’su olmuştu.

Pixelmon, yol haritasını da güncelledi

Normalde Pixelmon, oyunun alfa sürümünü 2022 yılı sonunda oynanabilir halde çıkarmak istiyordu. Ancak güncellenen yol haritasına göre alfa sürümü artık 2023 yılının 1. çeyreğinde çıkacak. Güncellenen yol haritasında ayrıca sanal arazi NFT satışları ve Pixelmon ekonomisinin merkezi olacak yönetişim tokenının çıkış tarihleri de belirtildi. Oyunun tam sürümünün ise 2023 yılının sonuna doğru çıkması planlanıyor.

Pixelmon, oynaması ücretsiz bir oyun olacak ve başlamak için canavar NFT’si (tanesi şu anda 475 dolar civarı) sahip olma zorunluluğu olmayacak. Bir başka Pokemon’dan ilham alınarak yapılan oyun olan Axie Infinity de oynaması ücretsiz. Ancak oyuncuların oyuna başlayabilmeleri için NFT bulundurma zorunluluğu var.

2022 Şubat ayında paylaşılan NFT’lerden Kevin adlı NFT, Pixelmon NFT’leri arasında en değerlisi oldu. Koleksiyondaki tüm NFT’ler güncellense de, Kevin NFT’sinin blok formuna fazla dokunulmadı.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar