Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65254.54
0.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.39
3.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.58
10.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.2
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea’yi Tahtından Edebilecek Mi?

Blur’un performansı, pazarın lideri olan OpenSea’ye meydan okumaya başladı.

Clock
Paylaş
NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea’yi Tahtından Edebilecek Mi?

2021 yılında kripto para ekosisteminin yaşadığı çöküşten oldukça fazla etkilenen NFT sektörü yeni yıl ile birlikte tekrardan hareketlenmeye başladı. Sektörün toparlanmasıyla birlikte de NFT pazar yerleri de yeniden popüler olmaya başladı.

Sektöre yeni giren ve kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde benimsenen pazar yeri Blur, son dönemlerde dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Hatta Blur’un performansı, pazarın lideri olan OpenSea’ye meydan okumaya başladı.

728×90 muhabbit - NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea'yi Tahtından Edebilecek Mi?300x250 muhabbit - NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea'yi Tahtından Edebilecek Mi?

Delphi Digital tarafından sağlanan verilere göre, Blur üzerinde yaşanan NFT satış hacmi 2022 yılının son ayında 484 milyon dolara ulaştı. Elde edilen bu hacim miktarı aynı dönem içerisinde, OpenSea’deki hacmin neredeyse iki katına ulaştı. Bu da Blur’u OpenSea’yi tahtından mı edecek sorularını beraberinde getirdi.  

Blur, NFT Sektörünün Pazar Lideri Olmak İstiyor

Piyasaya çıkması ile birlikte hızlı bir şekilde kabul gören NFT pazar yeri Blur, sektördeki konumunu korumak ve büyümeye devam etmek istiyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

DappRadar üzerinden elde edilen verilere göre, 19 Ekim 2022 tarihindeki lansmanından bu yana pazar yeri, benzersiz aktif cüzdanlarında (UAW) büyük bir artış yaşadı. Yani platform açılışından bu yana üç kattan fazla cüzdan adresi elde etti.

blur 900x347 - NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea'yi Tahtından Edebilecek Mi?

Pazar yeri Blur üzerinde işlem yapan benzersiz yatırımcıların sayısı, son 24 saat içinde %16 artarak 4353’e yükselmiş durumda. Yine aynı zaman dilimi içinde OpenSea’nin verilerinde ise yaklaşık %6’lık bir düşüş meydana geldi. Konu ile ilgili olarak DappRadar tarafından hazırlanan bir rapora göre, Blur’un, hızlı bir şekilde benimsenmesinin sebebi olarak, yüksek işlem hızı ve kullanıcı dostu ara yüzünün etkisi olduğu belirtiliyor.

DefiLlama’ya göre, Blur üzerindeki teklif havuzlarında kilitlenen toplam değer (TVL) ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35,52 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu da platformun aktif bir şekilde kullanıldığını göstergesi olarak kabul ediliyor.

blur2 - NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea'yi Tahtından Edebilecek Mi?

Ancak tüm bu verilerin yanında, OpenSea’nin sektör üzerindeki toplam NFT satışlarına olan hakimiyeti ve liderliği devam ediyor. OpenSea her ne kadar pazar liderliğini devam ettirse de yeni platformlar, bir tehdit olarak OpenSea’nin karşısında duruyor.

Dune Analytics’e göre kullanıcı başına ortalama işlem sayısı Blur’da 3,6 seviyelerinde iken, OpenSea için bu miktar üçün altında yer alıyor. Bu da ortalama bir kullanıcının etkileşim seviyesinin Blur’da daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

blur3 900x248 - NFT Pazar Yeri Blur, OpenSea'yi Tahtından Edebilecek Mi?

Tüm bunların yanında NFT pazar yeri Blur’un topluluğu, platformun 14 Şubat 2023 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen yerel token “$BLUR“un lansmanını heyecanla bekliyor. Hatta hatırlanacağı üzere platform, son üç ayda birden fazla defa airdrop yaparak kullanıcılara BLUR token dağıttı.

Dağıtılan bu airdropların da platformun popülerleşmesi ve kullanıcı sayısındaki artışın arkasındaki en önemli etkenlerin başında olduğu belirtiliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar