Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66728.01
-0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3448.24
-1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.56
2.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.3
-1.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Web3 merkezli bir NFT platformu olan Pixel Vault, dev miktarda yatırım aldı.

Clock
Paylaş
NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Son dönemlerin popüler alanları olan Web3 ve NFT’ler yatırım almaya devam ediyor. Piyasaya büyük oyuncuların da girmesi ile birlikte bu alanlar adından daha fazla söz ettirmeye başladı.

Bu yatırımlara son olarak, Web3 merkezli bir NFT platformu olan Pixel Vault, kısa süre önce risk sermayesi şirketleri Velvet Sea Ventures ve 01A’dan aldığı 100 milyon dolarlık yatırım ile katılmış oldu.

728×90 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!
pixel vault - NFT Platformları Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Yapılan açıklamada, elde edilen fon ile sanatçıların, yaratıcıların ve koleksiyonerlerin katılımına izin veren, yaratıcıların ve koleksiyoncuların dijital içeriğe sahip olmalarını sağlayan ilk çoklu NFT geliştirme platformu oluşturulacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Pixel Vault, Inc.’in kurucusu ve CEO’su GFunk aka Sean Gearin şu açıklamaya yer verdi:

“Pixel Vault projeleri, merkezde Web3’ün temel ilkeleriyle inşa ediliyor. Bunlar: Topluluk güçlendirme, merkeziyetsiz yönetişim ve gerçek dijital sahiplik.”

Yapılan yeni finansman anlaşması ile birlikte, Velvet Sea Ventures kurucu ortağı ve yönetici ortağı Michael Lazerow, Pixel Vault’un yönetim kuruluna GFunk ve genel danışman Jacob Wittman ile birlikte katılacak.

Pixel Vault, geçtiğimiz 2021 yılı Mayıs ayında yaptığı lansmanından bu yana birincil ve ikincil işlemlerde yaklaşık 100.000 ETH sınırını aştığını belirtti. Yani bu miktar, ETH’nin şu anki fiyatı göz önüne alındığında yaklaşık 270 milyon dolara denk geliyor.

NFT’ler Popülerliğini Sürdürüyor

Veri analiz platformu DappRadar’a göre, toplam satışları 25 milyar doları aşan NFT’ler ciddi bir atılım yapmış durumda. Şirket ayrıca, NFT’lerin bu atılımı 2022 yılında da devam ettireceğini düşünüyor.

Yapılan yatırımlar göz önüne alındığında DappRadar’ın görüşü gerçekleşecek gibi duruyor. Bu yapılan son yatırımlara örnek verecek olursak, Super Bowl şampiyonu Tom Brady tarafından kurulan spor, eğlence ve kültüre yatırım yapmaya odaklanan bir NFT platformu olan Autograph, a16z ve Kleiner Perkins’in ortak liderliğindeki finansman turunda 170 milyon dolar topladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar