Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67108.01
0.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3097.4
1.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.03
0.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.5
-0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nijerya, Kripto Paralara Regülasyon Getirebilir!

Nijerya Hükümet Bakanı Clem Agba, kripto paraları yasaklamak yerine düzenleme çağrısında bulundu!

Clock
Paylaş
Nijerya, Kripto Paralara Regülasyon Getirebilir!

Nijerya ülkesinde Bakan olan Clem Agba, ülkedeki yetkilileri ve düzenleyici kurumları kripto para birimlerini kısıtlamak yerine düzenlemenin daha mantıklı olduğunu savundu. Dışarıdan bakıldığında Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN), kripto paralara karşı sert bir tavrı olduğunu söyleyebiliriz.

728×90 muhabbit - Nijerya, Kripto Paralara Regülasyon Getirebilir!300x250 muhabbit - Nijerya, Kripto Paralara Regülasyon Getirebilir!

Bakan Clem Agba, kripto para işlemlerini kolaylaştıran şirketleri kısıtlamak yerine, ileriye dönük düzenlemenin Nijerya için daha faydalı olacağını savunuyor. Bloomberg tarafından yayımlanan açıklamalarda Agba, yasalara bakıldığında kripto paraların düzenlenmesinde merkez bankasının büyük bir rol oynaması gerektiğine inanmıyor, çünkü yapılacak olan regülasyonlar için herhangi bir yasa bulunmuyor. Nijerya’da kripto para birimlerini düzenleme hakkına kimin sahip olduğunu sorgulanıyor gibi görünüyor.

Agba konuyla ilgili şunları söyledi:

Mevcut yasalarımız, kripto para birimlerini düzenleme yetkisine kimin sahip olduğunu açıkça öngöremediğinden, bu rolü oynayacak ek bir oluşuma ihtiyaç olabilir.

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para birimlerinin kontrolü için yarışmıştı. Eylül 2020’de bildirildiği üzere Nijerya, kripto para birimlerini kripto para yönergeleri belgesinde menkul kıymetler olarak belirlemişti.

Ancak CBN, bankaları kripto varlıklarının finansal sisteme erişimini engellemeye yönlendirdikten sonra, yönergelerin askıya aldığı bildirildi. Bu olaylardan sonra CBN, şimdilik ülkenin kripto para birimi endüstrisini denetleyen tek Nijeryalı düzenleyici gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar