Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69603.61
-1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3741.59
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.73
0.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $616.5
3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nijerya Merkez Bankası, Şüpheli Gördüğü Kripto Para Yatırımcılarının Hesaplarını Dondurmaya Başladı!

Banka, ülkedeki ticari bankaları, kripto para ticareti yapmakla suçlanan iki kuruluşla bağlantılı hesapları kapatmaya yönlendirdi.

Clock
Paylaş
Nijerya Merkez Bankası, Şüpheli Gördüğü Kripto Para Yatırımcılarının Hesaplarını Dondurmaya Başladı!

Nijerya Merkez Bankası (CBN), ülkedeki ticari bankaları, kripto para ticareti yapmakla suçlanan iki kuruluşla bağlantılı hesapları kapatmaya yönlendirdi.

Nijeryalı medya kuruluşu Peoples Gazette tarafından hazırlanan bir rapora göre; emir, 3 Kasım 2021’de yayımlanan” Ödemesiz Genelgede” yer aldı.

728×90 muhabbit - Nijerya Merkez Bankası, Şüpheli Gördüğü Kripto Para Yatırımcılarının Hesaplarını Dondurmaya Başladı!300x250 muhabbit - Nijerya Merkez Bankası, Şüpheli Gördüğü Kripto Para Yatırımcılarının Hesaplarını Dondurmaya Başladı!

CBN’deki bankacılık denetimi direktörü JY Mammanand tarafından imzalanan genelge, bir TVS Hallmark Service Limited şirketine ve iki kişiye, Nwaorgu Kingsley Chibuzor ve Nnamdi Francis Okereke’ye ait hesapların derhal kapatılması çağrısında bulundu.

CBN notu ayrıca, suçlanan kuruluşlar tarafından tutulan fonların “askıya alınmış hesaplara” yerleştirilmesi talimatını da verdi. Birkaç fintech firması da  son zamanlarda benzer bir  uygulamaya maruz kaldı, ancak bu durumun eylem lisanssız varlık yönetimi hizmetleri sunduğunu iddia edilen şirketlerden kaynaklandığı belirtildi.

Bilindiği üzere Nijerya merkez bankası, finansal kurumların şubat ayında kripto para ticaret platformlarına hizmet vermesini yasakladı. Emrin bir parçası olarak, merkez bankası ticari bankalara kripto para ticareti faaliyetlerine bağlı hesapları belirleme ve kapatma talimatı verdi. Konu hakkında açıklama yapan CBN, Nijerya’da kripto para biriminin yasaklanmadığını özellikle belirtti. Merkez bankasına göre bankacılık yasağı, ülkenin finansal ağının kripto para işlemlerini desteklemek için kullanılmasını engellemekti.

Nijerya’da Kripto Para İşlemleri Artışta

Yakın zaman önce yapılan bir araştırmaya göre, ülkede gerçekleştirilen eşler arası işlemlerin, ülkenin dijital para ticareti faaliyetinin büyük bir kısmını oluşturduğu bildiriliyor. Daha ucuz havale maliyetleri ve para birimi devalüasyonu, CBN yasağına rağmen Nijerya’da kripto paraların benimsenmesini sağlamaya devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar