Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62550.55
5.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3331.54
5.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.07
4.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.4
3.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Nijerya’nın Düzenleyici Kurumu: Binance’in Faaliyetleri ‘Yasa dışı’

Clock
Paylaş
Nijerya’nın Düzenleyici Kurumu: Binance’in Faaliyetleri ‘Yasa dışı’

Nijerya’nın piyasa düzenleyicisi olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en popüler kripto para borsası Binance’in Nijerya’daki faaliyetlerinin durdurulmasını istedi.

Binance ve Coinbase borsalarına ABD SEC tarafından açılan davalardan sonra, Nijerya’nın düzenleyici kurumu, “Binance Nigeria Limited’ın ülkedeki yatırımcıları hedeflemesi ve onlardan herhangi bir şekilde para toplanması derhal durdurulmalıdır” açıklaması yaptı. Ayrıca kayıt dışı ve henüz düzenlenmediğini belirterek, şirketin yasa dışı olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Nijerya'nın Düzenleyici Kurumu: Binance'in Faaliyetleri 'Yasa dışı'300x250 muhabbit - Nijerya'nın Düzenleyici Kurumu: Binance'in Faaliyetleri 'Yasa dışı'

Nijerya 2022’de kripto paralarla ilgili rapor yayınladı

Nijerya’nın piyasa düzenleyicisi, 2022 yılında dijital varlıklar için bir düzenleme raporu yayınlamıştı. Rapor, Afrika’nın en kalabalık ülkesi olan Nijerya’nın kripto varlıkların tamamen yasaklanması ya da düzenlenmemiş kullanımı arasında bir denge bulmaya çalıştığının bir göstergesiydi.

Daha önce de ülkenin merkez bankası 2021 yılında bankaların ve finansal kurumların dijital paralarla işlem yapmasını ya da bu işlemleri kolaylaştırmasını yasaklamıştı.

Ancak Nijerya’nın genç ve teknolojiye hakim nüfusu, finans sektöründeki yasakları aşabilmek için kripto para borsalarının sunduğu peer-to-peer (eşler arası) ticareti kullanarak kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar