Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66569
-5.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.57
-9.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.02
-18.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.7
-5.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nokia, Blockchain Destekli Data Marketplace’i Başlattı!

Nokia’dan blockchain adımı geldi!

Clock
Paylaş
Nokia, Blockchain Destekli Data Marketplace’i Başlattı!

Akıllı telefon üreticisi Nokia, şirketin kurumsal düzeyde blockchain tabanlı veri pazarı altyapı hizmeti olan Nokia Data Marketplace‘i duyurdu.

728×90 muhabbit - Nokia, Blockchain Destekli Data Marketplace'i Başlattı!300x250 muhabbit - Nokia, Blockchain Destekli Data Marketplace'i Başlattı!

Yapılan açıklamaya göre Nokia’nın, yeni blockchain teknolojisi destekli hizmetinin güvenli, özel, izinli bir blockchain altyapısı çerçevesinde veri işlemi ve analizi sunduğu belirtildi.

Farklı sektörlerdeki müşterilerin güvenilir veri aktarımı için merkezi olmayan teknolojinin avantajlarından yararlanarak blok zinciri ağına katılabileceğini belirten Nokia tarafı şu açıklamada bulundu:

“Nokia Data Marketplace; ulaşım, limanlar, enerji, akıllı şehirler ve sağlık hizmetleri dâhil olmak üzere çok sayıda dikey segmente güç sağlayan elektrikli araç şarjı, çevresel verilerden para kazanma, tedarik zinciri otomasyonu ve önleyici bakım dahil olmak üzere çok çeşitli dikey kullanım durumlarını mümkün kılıyor.”

Dikey Entegrasyon

Şirket, blockchain veri pazarının dikey entegrasyon potansiyelinin bir parçası olarak, yeni hizmetin diğer iletişim hizmeti sağlayıcılarının benzer ağlar geliştirmesini sağlayabileceğini de belirtiyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Nokia’da bulut ve bilişsel hizmetler başkan yardımcısı Friedrich Trawoeger, şu ifadelere yer verdi:

“Nokia Data Marketplace sayesinde, işletmeler ve CSP’ler artık dijital çalışma yöntemlerini yönlendirmek ve yeni gelir akışlarından yararlanmak için daha zengin iç görülerden ve tahmine dayalı modellerden yararlanabilirler.”

Güvenilir veri alışverişi ve para kazanmanın yanı sıra, Nokia’nın, yeni platformun yapay teknolojideki ilerlemelere ve blok zinciri tabanlı birleşik öğrenme protokolleri aracılığıyla makine öğrenimine doğru konuşlandırılması ile de ilgilendiği bildiriliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar