Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66705.89
-0.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497
0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.17
-3.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nomad Bridge Hackerlarına Çalınan Fonların İadesi İçin NFT Teşviki!

190 milyon dolarlık Nomad Bridge soygununun sorumlusu olan hackerlar çaldıkları dijital varlıkları geri vermeleri yönünde teşvik ediliyor.

Clock
Paylaş
Nomad Bridge Hackerlarına Çalınan Fonların İadesi İçin NFT Teşviki!

190 milyon dolarlık Nomad Bridge soygununun sorumlusu olan hackerlar çaldıkları dijital varlıkları geri vermeleri yönünde teşvik ediliyor. Teşvik politikasının merkezinde caydırıcı unsur olarak beyaz şapka temalı NFT’ler yer alıyor. Buna göre protokolden Ağustos 2022’nin başında çalınan fonların tamamının geri getirilmesi halinde hackerlara söz konusu NFT’lerin hediye edileceği ifade ediliyor. 

728×90 muhabbit - Nomad Bridge Hackerlarına Çalınan Fonların İadesi İçin NFT Teşviki!300x250 muhabbit - Nomad Bridge Hackerlarına Çalınan Fonların İadesi İçin NFT Teşviki!

Beyaz bir büyücü şapkasından ibaret olan ve yalnızca bu amaçla üretilen NFT, Metagame NFT firması tarafından teklif edildi ve NFT, sadece çaldıklarının en az %90’ını geri ileten hackerlar tarafından üretilebilecek. 


“Fonlarınızı hala geri iade etmediyseniz, endişelenmeyin! Hala edebilirsiniz. Metagame on-chain tx geçmişini otomatik olarak kontrol ediyor.” 

Metagame Kurucusu Brenner Spear’a göre her ne kadar bu teşvik hamlesinin ne denli işe yarayacağı belirsiz olsa da, burada yatan esas amaç, sektördeki iyi niyetli davranışları desteklemek. 

“Yanlış sebeplerle dahi olsa doğru şeyi yapan insanları destekliyorum. Artık daha fazla doğru şey yapılacak. Ve belki de insanlar bundan sonra doğru şeyleri doğru gerekçelerle yapacaklar.” 

NFT herhangi bir fonksiyona sahip değil, yalnızca iyi niyetin ödüllendirildiğini gösteren bir nevi ganimet olarak gösteriliyor. Bu teşvik kapsamında çaldığı fonları geri ileten ilk 50 kişi ayrıca 100 FF tokenı da kazanacak. Forefront Web3 platformundan olan bu tokenların değeri yaklaşık 53 dolar ediyor. 

Nomad Bridge ilk olarak 2 Ağustos 2022 tarihinde kötü niyetli kişilerin Nomad akıllı sözleşmelerinde bir güvenlik açığı bulması üzerine hacklenmişti. Bu tarihten sonra bir dizi artçı soygun gerçekleşti. Nitekim insanlar bu ilk soygunun yöntemini kopyalamaya başlamış, yalnızca hedef tokenı değiştirerek binlerce fona sahip olmuşlardı.

İlginizi çekebilir: Siber Saldırılar Devam Ediyor! Bu Kez Nomad Bridge Hacklendi!

Teşvik konseptinin Twitter’da pek de iyi karşılandığı söylenemez. Aksine, pek çok kullanıcı sözde teşvik NFT’sini tiye aldı ve “değersiz” NFT’lerle milyonları çalan insanların vicdanına dokunma çabalarını absürt buldu. Şimdiye dek 190 milyon dolarlık çalınan varlığın yalnızca 32,6 milyon doları geri iade edildi. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar