Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65050.03
1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3114.85
1.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.9
4.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.9
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Norveçliler Artık Kripto Para İle Uçabilecek!

Norwegian Air, yakında Norveçliler başta olmak üzere tüm yolcularının kripto para ile yolculuk yapabilmesini sağlayacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Norveçliler Artık Kripto Para İle Uçabilecek!

Avrupa’nın en büyük hava yollarından biri olan Norwegian Air, yakında Norveçliler başta olmak üzere tüm yolcularının kripto para ile yolculuk yapabilmesini sağlayacak.

728×90 muhabbit - Norveçliler Artık Kripto Para İle Uçabilecek!300x250 muhabbit - Norveçliler Artık Kripto Para İle Uçabilecek!

Norveçliler Kripto Para Kullanarak Uçak Bileti Alabilecek

Yerel bir haber merkezi olan Dagens Næringsliv’in haberine göre Norwegian Block Exchange (NBX)’in CEO’su Stig Kjos-Mathisen, platformlarının dijital cüzdanlar üzerinden Norwegian Air’den bilet almasını sağlayan yeni bir ödeme sistemi geliştirdiklerini açıkladı. Yani bundan sonra NBX borsasındaki cüzdanınızdan direkt olarak Norwegian Air hava yolundan bilet alabileceksiniz.

Röportajları sırasında bizim açımızdan sorun yok diyen Kjos-Mathisen, kullanıcılarına yeni uygulamanın bahar başlarında başlayacağını müjdeledi.

Daha önce Norwegian Air’in Bitcoin bazında ödeme kabul edeceği açıklanmıştı ancak bu NBX borsasının açılmasından evvel gerçekleşmişti. Geçtiğimiz yıl NBX’in açılmasıyla bu yıl bahar aylarında düşünülen yeni uygulama ile NBX cüzdanında bulunan bütün kripto para birimleri geçerli olacağı konuşuluyor.

Norveç’in en ünlü pilotlarından biri olan Bjørn Kjos’un damadı olan Stig Kjos-Mathisen hem Norwegian Air’in kurucusu ve CEO’su hem de Norwegian Block Exchange (NBX)’in CEO’su olmaktadır. Yani bir bakıma iki şirketi arasındaki korelasyonu sağladığı da düşünülebilir.

stig kjos mathisen - Norveçliler Artık Kripto Para İle Uçabilecek!
Stig Kjos-Mathisen

Dünyanın her bir köşesinde kripto para birimlerinin benimsenmesinin gerçekleşmesiyle, çeşitli kuruluşlar tarafından kullanımı da artmaya başladı. Hava yolu şirketleri de bunlardan sadece biri. Bir de benimsenmesi için hava yolu şirketlerinin kullanımına teşvik edilen kripto paralar var ki bu örnekten de daha önce bahsetmiştik.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar