Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61157.73
7.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3317.13
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.69
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.1
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nvidia RTX 3060’ın Kilidini Açtı!

RTX 3060 sahalara geri döndü!

Clock
Paylaş
Nvidia RTX 3060’ın Kilidini Açtı!

Nvidia tarafından yayınlanan bir yazılım güncellemesi, firmanın kendi koyduğu madencilik sınırlamasını yanlışlıkla iptal etti.

Bir Nvidia temsilcisi, Salı günü yaptığı açıklamada, 470.05 sürücü güncellemesinin, yalnızca Nvidia geliştiricileri tarafından kullanılması amaçlanan hash rate sınırlayıcısının kaldırılmasına olanak tanıyan bir kod ile yayınlandığını doğruladı.

Binance BannerBinance Banner

The Verge’in bildirdiğine göre temsilci, “Bu geliştirici sürücüsü, dahili geliştirme için kullanılan ve bazı yapılandırmalarda RTX 3060 üzerindeki hash sınırlayıcısını kaldıran bir kodu içinde barındırıyordu.” dedi.

Şubat ayında Nvidia, madencilerin neden olduğu stok sorununu önlemek için RTX 3060 serisi grafik kartlarının Ether madenciliği performansını kasti olarak düşürmeye karar vermişti. Nvidia’nın kart üzerinde yaptığı çalışmalar ile beraber, RTX 3060’ın ETH madencilik performansı 50 MH/s’den, 25 MH/s’ye kadar düşmüştü.

Ancak kartın sınırlarını kaldıran yazılımlar bir bir ortaya çıkmaya başladı ve en sonunda Nvidia bunu kendi elleriyle yapmış gibi görünüyor. Sorun teşkil eden beta güncellemesi yayından kaldırıldı fakat, bahsi geçen sürüm internette kolayca bulunabilir halde.

Ekran kartı satın almak için bekleyen oyuncular için kötü bir haber olsa da, Nvidia’nın bu hamlesi, RTX 3060’ı ETH madenciliği yapan kişilerin tercihi haline getirmeyebilir. Hexus.net’e göre, yüklenen sürücü tek seferde bir tane RTX 3060’ın kilidini açabiliyor. Yani RTX 3060 hâlâ büyük madencilik çiftlikleri için anlamsız bir kart.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar