Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64965.38
1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3137.05
2.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.9
2.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.6
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nvidia ve Alphabet Bitcoin’den Daha iyi Performans Gösterdi!

Bazı hisse senetleri 2021 yılı içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi!

Clock
Paylaş
Nvidia ve Alphabet Bitcoin’den Daha iyi Performans Gösterdi!

Geçtiğimiz yıllarda ciddi performans gösteren lider kripto para birimi Bitcoin, Nvidia ve Alphabet gibi şirketlerden daha düşük performans gösterdi.

Geçtiğimiz aralık ayında yatay bir grafik izleyen Bitcoin, 2021 yılında toplamda %60 oranında bir getiri elde etti. Bildiğiniz gibi Bitcoin, 2018 yılında değerinin neredeyse dörtte üçünü kaybetmişti. 2021 yılı ise 2018’den sonra Bitcoin için en kötü yıllardan biri oldu.

728×90 muhabbit - Nvidia ve Alphabet Bitcoin'den Daha iyi Performans Gösterdi!300x250 muhabbit - Nvidia ve Alphabet Bitcoin'den Daha iyi Performans Gösterdi!

Bitcoin’in piyasa değerine göz atacak olursak, lider kripto para birimi Meta ve Nvidia hisselerinin arasında 8. sırada yer almakta.

Bildiğiniz gibi varlıkların değeri ne kadar artarsa, kârlılık hareketleri genellikle düşüş gösterir. Yeni kripto para olarak nitelendirebileceğimiz AXS, SOL ve SHIB gibi dijital varlıklar, bu sebeple ciddi yükselişler gösterebildi.

İlginizi çekebilir: Axie Infinity Nedir?

Alphabet ve Nvidia Bitcoin’den Daha iyi Performans Gösterdi!

Buna rağmen Bitcoin’in piyasa değerinin de üstünde olan Alphabet, Bitcoin’den daha iyi bir performans göstermeyi başardı. Google Finance’ten elde ettiğimiz verilere göre Alphabet, 2021 yılı içinde %68 oranında değer kazanmış olarak görünüyor.

Bunun yanı sıra hem oyuncular hem de kripto para madencileri için çip üreten Nvidia, tedarik zinciri sorunlarına rağmen 2021 yılı içinde %125 oranında değer kazandı. Verilere göre an itibarıyla Nvidia şirketinin piyasa değeri 750 milyar $’ın üzerinde.

Listede bir istisnai duruma sahip olan şirket ise GameStop. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl içinde GameStop, Reddit’te yer alan WallStreetBets grubunda bir hayli popülerleşti. Bu popülerleşmenin bir sonucu olarak GME, yıl sonuna kadar 20 $’lık değerinden 150 $’lık bir kapanışa uzanan yolculuğa çıktı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar